مادر سپید

مادر یک روشندل

دختری به نام ملکه

مرداد۲۲

سلام
بارها برای نوشتن سفرنامه سطوری نوشتم اما هیچ کدام نشد آن چیزی که باید بشود ، سفر مشهد امسال برکاتی داشت و آن هم آشنا شدن با مشکلات و روش زندگی چندتن از بچه ها بود که تلاش گروهی در حال انجام است که مشکلات ایشان را تا حدی رفع کنیم .
ملکه متولد سال ۶۱ هست . علت نابیناییش متاسفانه خطای انسانی بوده است . باز هم پرستاری که نوزاد از دستش سریده است ، گفته اند اگر سلول های بنیادی جواب بدهد ممکنه برای بهبودی چشم او امیدهایی باشه !در انتظار نوبت پزشکش است که وقت جراحی به او بدهد . ملکه تا ۱۴-۱۵ سالگی از وجود مدارس نابینایان بی اطلاع بوده و بعد از آن شروع به تحصیل کرده است . تا دیپلم را که گذرانده به دلیل فقر مالی با برادر کوچکترش نوبتی درس خوانده اند . اول برادر کوچکتر تا مقطع کارشناسی خوانده است و بعد ملکه ، باز برادر در مقطع کارشناسی ارشد رشته خلبانی پذیرفته شده ولیکن بعد از دو ترم به دلیل عدم توان پرداخت شهریه از تحصیل وامانده است . اما ملکه در مقطع کارشناسی ارشد ادبیات قبول شده و ترم سوم هست . ولی مشکل او نابینایی اش نیست ، مشکل ملکه عصای سفید زنگ زده و چسب کاری شده اش نیست ! مشکل ملکه مسافت ۲۰ کیلومتری منزل تا دانشگاهش نیست ، مشکل ملکه ضبط کردن درس استاد سر کلاس با ضبط ۳ کیلویی و بزرگش نیست ، مشکل ملکه چکه و بعد شره کردن آب باران سال گذشته و سوختن تمام لوازم برقی منزل من جمله دستگاه کامپیوترش نیست ، مشکل ملکه اتاق ۲۴ متری و زندگی ۱۲-۱۳ نفر در آن نیست ،‌ مشکل ملکه نداشتن آب لوله کشی شهری نیست ، مشکل ملکه عدم استخدام به دلیل شرط سنی و معلولیتش نیست ، مشکل ملکه چاه باز شده ی زیر اشپزخانه شان نیست ،‌ مشکل ملکه معلق ماندن پایان نامه به دلیل نداشتن لبتاب یا کامپیوتر نیست ، مشکل ملکه دو سال رفت و امد به دانشگاه زیر باران با یک مانتوی نخی و پلاستیک به سر کشیدن نیست ، مشکل ملکه این است که بعد از سالها خون جگر خوردن و تحصیل کردن با مشقت و دشواری در مقطع ترم آخر و پایان نامه در شرف ترک تحصیل است اگر شهریه ۴ میلیون تومانی عقب افتاده دانشگاه را نتواند بدهد .
میخواستم با ملکه آشنا بشوید دختر نابینایی که با قدرت و صلابت حرف میزند ، دختر نابینایی که همیشه شاکر خداوند است ، دختر نابینایی که هیچ وقت نمیگوید ندارم ، دختر نابینایی که به خاطر خانواده اش ایثار میکند ، دختر نابینایی که حتی سایز لباسش را نمیدانس زیرا تا به حال لباس نو نپوشیده بود !!
کمکی که میتونیم به ملکه کنیم این هست که او و همنوعانش رو بیشتر بشناسیم برایشان احترام قائل باشیم و ارزش تحصیل آن ها را که با این مشقت مهیا میشود را بیشتر بدانیم . ملکه نیازی به کمک های مادی ما ندارد که اینقدر با نشاط امیدوار و با روحیه است که من نوعی محتاج کمک اویم ..
با ملکه فقط آشنا شویم .

DSC06997-1
عکس اردویی برای سال گذشته است هنوز عکس های امسال به دستم نرسیده اند .


بعد از تحریر : بنابر در خواست خوانندگان و دوستان گرامی در صورت تمایل کمک به ملکه میتونید با این ایمیل بنده تماس بگیرید .
roshandel.77@gmail.com

رویا

مرداد۲۲

photos_that_tell_a_whole_story_640_37

ابی ترین رویا از آن تو دلبند .
تست عکس

مشهد تابستان ۹۲

مرداد۳

سلام
طاعات و عباداتون مقبول حق تعالی ان شاالله .
دوستان قدیمی باخبرند جهت اطلاع دوستان جدید مقدمه کوتاهی عرض میکنم . حدود ۱۰ سالی هست که تابستان ها اکیپ مادران و بچه های استثنایی و روشندل به سرپرستی بنده راهی مشهد مقدس میشوند این افراد کسانی هستند که امکان سفر برایشان مقدور نیست به دلایل مختلف که هم میتونه مادی باشه و هم فرهنگی که مبسوط کردن ماجرا زمان بر است .. اولین سال ۲۰ نفر بودیم ! سال دوم ۶۰ نفر شدیم سال سوم ۸۰ نفر و .. از سال هفتم کمتر از ۱۰۰ نفر نشدیم ! امسال هم من اعلام کردم که بیشتر از ۸۰ نفر نمیتونم ثبتنام کنم اما میدونم که مثل هرسال اینقدر اشتیاق و درخواست بالا خواهد بود که باز هم تعداد به ۱۰۰-۱۲۰ نفر خواهد رسید .دوست داشتم طوری برنامه ریزی کنم که عیدفطر بچه ها مهمان امام رضا(ع) باشند ولی اینقدر هزینه ها سنگین بود که فکر نمیکردم امسال بتونم هزینه های این سفر رو تامین کنم که دعاهای بچه ها و خواب هایی که برای این سفر دیده بودند بلاخره نتیجه داد و بحمدالله حدود دو سوم هزینه ها جور شده مابقی هم باید تامین کنم کمی از خانواده ها بگیرم و باز هم کمک نقدی جمع کنم . توکل بر خدای وسیله ساز و مهربان ، همه تلاشم رو میکنم با کمک دوستان که هفته آخر ماه مبارک بچه ها رو برسونم به ضریح مقدس آقا امام رضا (ع) . الان حدود ۶۸ نفر ثبتنامی داشتم این ۶۸ نفر کسانی بودند که از عیدنوروز تا به حال تماس مکرر داشتند ، از فردا دایره اعلام ثبتنام رو با احتیاط وسیعتر میکنم که یکباره کنترل تعداد نفرات از دستم بیرون نره .
با توجه بالارفتن نرخ هتل اپارتمان ها و قطار فکر میکنم حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ تومن برای هر نفر هزینه کنیم که طبق برنامه هر ساله همه ی بچه های روشندل و یا استثنایی رایگان و مادران هم یک سوم نرخ نهایی رو پرداخت میکنند ! سال گذشته نفری ۲۳۰ تومن شد هر سال ۱۰ -۱۵ تومن تفاوت در هزینه داشتیم اما امسال رو نمیشه پیش بینی کنیم . ممکن هست برخی از برنامه ها و گردش ها به علت کمبود نقدینگی کنسل بشه !
برنامه هایی که هرساله تکرار میشه : ۱- اعلام حضور و هماهنگی با حرم مطهر جهت باز کردن راه برای زیارت گروه هست که بهترین برنامه ما هست . ۲- سرزمین موج های ابی برای خانم ها و دختران نابینا که دردسر های خودش رو داره اما سعی میکنم از دختران چند نفری رو ببرم که این محیط رو تجربه کنند (داخل پارک از ورود معلولین جلوگیری میکنند) . ۳- گردش و شهربازی برای همه ی گروه ۴- یا اجرای مراسم مولودی توسط خود بچه ها و نمایش هنرهاشون و یا یک برنامه جانبی که هر سال قرعه به نام یک نفر میفته که بچه ها رو مهمان کرامتش کنه .
امید به خدا تلاش میکنیم انشاالله که امسال هم دست تعدادی از عاشقان امامت و ولایت رو به ضریح مطهر امام غریبی برسانیم ..

تا بعد .

در دسته : سفر نوشت | ۴ نظر »