مادر سپید

مادر یک روشندل

خانه نا امن

اردیبهشت۳۱

سلام
چقدر از آیت الله میترسند که حتی جرات نکردند او را تایید صلاحیت کنند !!! رفتیم به قهقرا .. فاتحه مع الصلوات ، برای شادی روح مملکت در گذشته صلوات هم نمیخواهد بفرستید ،‌احساس نا امنی میکنم فکر میکنم پا به دوره جدیدی از کشمکش ها و جنگ های داخلی و خارجی گذاشته ایم که قربانی اش فرزندان من و امثال من خواهند بود . اگر رهبری هم به هر دلیل حکم حکومتی ندهد دیگر نه رای خواهم داد و نه اعتراضی خواهم کرد . خروج نمیکنم ، ضدیت هم با اصل و فرع و چپ و راست و بالا و پایین انقلاب و رهبری و هیچ جناحی هم ندارم ، پاش هم بیفته توی دهن دشمن مملکت و مردمم میزنم ، فقط سکوت میکنم ! میخواهم دیگر نقشی در به قدرت رساندن نوکیسه ها نداشته باشم . نه مجلس که نماینده اش چهار سال قبل نتوانست یک معلم بی اخلاق و نابکار کوردل را از سر بچه های روشندل بردارد ، نه شورا ، و نه خبرگان و نه ریاست جمهوری .. آبی از این ها گرم نمیشود ! وقتی رای میآرند هیکل و قیافه شان آکاردئون هستند تا کرسی نشین میشوند کت شلوار N میلیون تومانی میپوشند لپ هایشان گل می اندازد و بوتاکس کرده از دور خارج میشوند بی آنکه به فکر منِ کارمند زاده ی کارمند باشند ..

آه ه ه .. همسر خوبم لطفا شب ها اینقدر دیر از سرِ کار به منزل برنگرد ،‌ ۷ صبح تا ۱۱ شب کار کردن تو وضع زندگی مان را بهتر نمیکند ! جانت سلامت .. با این آلودگی های زیست محیطی و بیماری های ناشناخته آخر الزمانی عمر هیچ کدام مان اینقدر کفاف نخواهد داد که صاحب خانه و صاحب کار خود بشویم !! به خانه برگرد ، این شرایط قرار نیست بهتر شود …. بیا سر بر شانه هایت بگذارم که هر جا تو باشی امن ترین خانه ی دنیاست ..

(تذکر : از گذاشتن کامنت خصوصی خودداری کنید !!! قسمتون میدم ترووووووخدا .. وبلاگم دچار مشکل میشه !!)

و من هر روز مادر میشوم

اردیبهشت۳۱

امروز یک خبر خوب شنیدم آن قدر خوب که تمام خستگی های این چند روزه ام بیرون رفت .. خبر بارداری یک بانوی بهتر از دوست است ، کسی که ارزش وجودی اش برایم مثل یک خواهر است ، هر بار کسی بچه دار می شود ناخودآگاه رختشور خانه دلم به راه می افتد و همزمان یک هیجان دوست داشتنی شدید در خودم احساس میکنم و آرزو میکنم که ای کاش من هم باردار بودم هرچند خیلی زود از آرزو کردن چنین رویایی پشیمان میشوم آخر می خواهم کمی فعالیت اجتماعی ام را برای کودکان روشندل وسعت بدهم ، همچنان به دنبال راه های جدیدی هستم که بتوانم به کودکان و خردسالان روشندل آموزش های مهارت زندگی بدهم که هر چه مشکلات در آینده برای عزیزان ما پیش می آید اول مسایل خودیاری و مهارت های زندگی است .
به تازگی با گروه دوست داشتنی و نیکوکاری آشنا شدم که روزنه های امیدی به دلم تابانده اند . همه فکر و زندگی ام این است که بتوانم به عنوان یکی از اولین والدین کودکان روشندل چنین مرکز آموزشی فرهنگی را برای خردسالان روشندل ایجاد کنم . مشکل مکان و مجوز حل شود همه برنامه های آموزشی ام تدوین شده و آماده است . فکر میکنم با آموزش و رشد صحیح یک کودک نابینا در هر بار سلام خورشید من دوباره مادر شده ام .

التماس دعا ..

پروانه ایی که سیمرغ شد

اردیبهشت۳۱

سلام
امروز با خبر شدم کودکان محک مادرشون رو از دست داده اند .. بانویی که طعم شیرین مادری را نچشید اما مادر همه کودکان سرطانی و دردمند این مرز بوم بود ، امشب اولین شب پرکشیدن مادر پروانه وثوق است باشد تا از آتش پرهای سوخته اش سیمرغ برآید ..

ایلنا: پروفسور پروانه وثوق رییس هیات امنای بیمارستان محک و فرشته نجات کودکان سرطانی ایران سحرگاه امروز (یکشنبه) در سن ۷۸ سالگی بر اثر بیماری درگذشت.

آقای عالیجناب کَره

اردیبهشت۲۹

سلام

چند روزیه که قیمت دلار و سکه رو به افول رفته !! ممکنه در اقلام مصرفی هم این کاهش قیمت اتفاق بیفته ( آرزو بر جوانان عیب نیست :دی ) یادم میاد انتخابات دوره قبل هم یک ارزونی کاذب اتفاق افتاد که سطح آرای اقای احمدی نژاد روبالا برد . امیدوارم این ارزونی کاذب در آستانه ماه مبارک رمضان باز هم اتفاق بیفته ، هرچند مممکنه باز هم چندبرابر بشه ! به شخصه خانواده هایی میشناسم که زندگی شون در گرو همین ۴۵ هزار و خورده ی یارانه میگذره !! میترسم چند وقت دیگه روزی برسه بگیم یادش به خیر آب لوله کشی داشتیم ،‌ برق داشتیم ، گاز داشتیم … !!‌ اگر کشور بیفته دست امثال آقایان مشایی و لنکرانی و آقایانی که سابقه اجرایی موثری در سطح کلان ندارند و در حال حاضر تنها هدفشون تخریب رقباشون هست همین هم میشه !
خجالت کشیدم اخلاق انتخاباتی آقایان رضایی و قالیباف رو دیدم وقتی کسی خودش رو رزمنده و بسیجی میدونه و به فرمانده اش تهمت و دروغ میبنده یا در جهت منافع دشمنانش او رو تخریب میکنه دیگه انتظار داشته باشم چه گلی به سر مملکتم بزنه !؟
من به کسی رای میدم که در طول تبلیغاتش رقیبش رو خراب نکنه !‌ حتی اگر اون آدم آقای مشایی باشه سگش شرف داره به کسی که با تخریب و ترور شخصیتی دیگران به منصب بی ارزش دنیوی برسه !

مربی ورزشی ام میگه برای بالا رفتن توان و قدرتم برای انجام تمرین ۱ ساعت و نیمه باید شب قبل یک سیب زمینی پخته و صبحانه هم تخم مرغ + گردو بخورم ، گردو که بیخیال کی داره کیلویی ۶۰ تومن پول گرپدو بده !!!؟ اما یکی از غذاهای مورد علاقه خودم که از خوردش خیلی لذت میبرم سیب زمینی پخته با کَره است !! یادش به خیر اون روزها که کره داشتیم .. سیب زمینی داغ رو نصف میکردم و کره رو با چنگال روی سیب زمینی آب میکردم !! هیعی … دیگه باید به کَره گفت : آقای کره ، عالیجناب کَره ، تصدقت رو قربان کره جون قربونت برم ، قدم رنجه کن از انبار محتکرین دولتی بیا بیرون !!!
یادش به خیر .. یه روزی کَره میخوردیم !!

تا بعد ..

حضرت منشی

اردیبهشت۲۷

سلام
بلاخره یکشنبه گذشته امتحانات میان ترم حسن تمام شد ، دوستم که قرار بود هر روز بیاید و در امتحانات یا خانه داری به من کمک کند یک روز هم نتوانست بیاد بلاخره با هزار دردسر مشکلاتش تمام شد ! سه روز بعد پایان میان ترم از چهارشنبه ۲۵م امتحانات نهایی رهاییِ‌ از مقطع راهنمایی حسن شروع شده و تا ۲۰ خرداد نیز ادامه خواهد داشت ..
استرس انتخابات کم بود امتحانات نیز اضافه شد !
برای امتحانات ضمن ترم مشکل خاصی نداشتم ، نه که نداشتیم نسبت به الان نداشتیم ! بلاخره به زحمت تونستیم این دوسال رو برای حسن هم پدر مادر باشیم هم حضرت استاد و حضرت منشی و غیره !! خوشبختانه مدرسه خیلی همکاری داشت و همه امتحانات رو خودشون از حسن میگرفتند هرچند برای برخی امتحانات از دانش اموزان دیگه کمک میگرفتند که نمرات حسن خیلی افت میکرد ، ولی برای امتحانات ترم باید یک منشی برای او بگیرم که سوالات را برای حسن بخواند و پاسخ هایی که حسن میدهد را کامل و درست وارد برگه امتحانی کند . حضرت منشی باید سواد کافی و قدرت انتقال مفاهیم رو داشته باشند ، باید در مورد موضوع امتحانی اطلاعات داشته باشد یا حداقل بتواند موضوع مورد پرسش رو برای دانش اموز نابینا به درستی تشریح کنه و پاسخ دانش اموز را هم درست بنویسه ! در دروسی مثل علوم ریاضی حرفه فن و جغرافی که از شکل ها برای پرسش استقاده میکنند منشی باید بتونه درست تصاویر رو تشریح کنه . این دو سال که حسن معلم رابط نداشت و همه بار تحصیلی او روی ما بود و امتحانات هم بدون منشی متخصص پشت سر میگذاشت به اندازه حالا مشکل نداشتیم معمولا سوالات عکس دار برای حسن نمیدادند یا بارم اون بین سوالات دیگه پخش میشد . ولی حالا که امتحانات نهایی هستند و سوالات سراسری مشکلاتی برای توضیح تصاویر خواهیم داشت . از یک ماه پیش به چند نفری که میشناختم سپردم که منشی مجرب و با تجربه ایی پیدا کنم ،‌ بدون استثنا یا سرکار رفته بودند و نمیتونستند مرخصی بگیرند یا بچه دار شده بودند یا با شوهرشون قاط زده بودند شوهره نمیزاشت خانمش بره سر کار .. خلاصه انواع اقسام گرفتاری ها برای همه شون ردیف شده بود ! اول سال که دنبال منشی ثابت بودم شنیدم منشی سال قبل هم رفته امریکا !! تو دلم گفتم خوش به حالش !!!! :دی ولی حالا ما چه کنیم !‌؟ تا شب اولین امتحان هیچ مشخص نبود یاد معلم کلاس اول حسن افتادم که در مقاطع مختلف دوره دبستان تدریس کرده بود ، تماس گرفتم و وقتی متوجه شد دو سال هست که حسن هیچ آموزش بریلی ندیده خیلی ناراحت شد و کلی گله گی کرد که چرا تا به حال به او نگفتم ، حقیقتش قبلا با یک معلم دوره دبستانش که از نزدیک میشناختم صحبت کردم و گفت تجربه دوره راهنمایی نداره دیگه با این یکی معلمش صحبت نکردم ! خلاصه قرار شد چند امتحان تخصصی دیکته و انشا و جفرافی که بیکاری ایشان هست بیاید در این اثنا همان شب آخر متوجه شدم منشی پارسالش هم برگشته ایران و قبول کردند امسال هم برای امتحانات بیایند .
یکباره همه میروند و همه می آیند ! یک باره دچار قحطی و بعد وفور نعمت میشیم !!

زمزمه هایی هم شنیده شده که از سال بعد تحصیلی باز هم معلم رابط به دانش اموزان تلفیقی مدارس غیر انتفاعی تعلق میگیرد ولیکن حقوق معلم با خانواده است نه با سیستم اموزش مملکت ! معلوم نیست چه غلطی میکنند این مسئولین بی مسئولیت !!! لابد خودشان به معلم ماهی ۳۰۰ تومن حقوق میدادند و حساب میکنند که از اولیا ۶۰۰ تومن حقوق بگیرند ! دو سال پیش هم همین حرف رو به ما گفتند که ما نتونستیم معلم بگیریم ! خود اموزش پرورش ساعتی ۶-۷ تومن به معلم رابط حقوق میداد ولی کارشناس نابینایان اموزش پرورش استثنایی شهر تهران “خانم جواهریان” به بنده گفتند هر ساعت ۲۵ هزار تومن !! که سه ساعت در هفته میشد ۷۵ تومن !! انگار ما دزد سر گردنه اییم که همه هزینه های زندگی مون رو خودمون بتونیم تامین کنیم ! نمیدونم نقش دولت در درمان و آموزش بچه های معلول چیه !!!؟ خیلی زشته که دولت از حقوق ما کارمندان ماهی ۲۷۰-۲۸۰ هزار تومن مالیات کم کنه ، هیچ خدماتی که به بچه معلول ما نمیده که هیچ ،‌ پول من و امثال من رو هم ببره بریزه استادیوم آزادی که دختر پسرا بیاند برامون برقصند !! دست گلتون درد نکنه که به فکر میتینگ های رقص و شادی برا جوانان ما هستید ، منبسط الخاطر شدیم ، پکیدیم !
ای کاش رئیس جمهور بعدی حداقل برای اموزش پرورش یک وزیر خجسته بی رگ و غیرت نگذاره !! یادم نمیاد در هیچ دوره ایی یک وزیر باحال برای این وزارت خونه داشته باشیم اگر بوده بگید منم یادم بیاد‌!!! والاع ..

تا بعد .

شب آرزو ها

اردیبهشت۲۶

شب جمعه اوّل ماه رجب را لیلة الرَّغائب می‌گویند و از برای آن عملی از حضرت رسول صَلَّی اللَّهِ عَلِیهِ وَ اله وارد شده با فضیلت بسیار که سیّد در اقبال و علاّمه در اجازه بنی زهره نقل کرده‌اند از جمله فضیلت او آنکه گناهان بسیار بسبب او آمرزیده شود و آنکه هر که این نماز را بگذارد چون شب اوّل قبر او شود، حقّ تعالی بفرستد ثواب این نماز را بسوی او به نیکوتر صورتی با روی گشاده و درخشان و زبان فصیح پس با وی گوید ای حبیب من! بشارت باد تو را که نجات یافتی از هر شدّت و سختی گوید تو کیستی؟ بخدا سوگند که من روئی بهتر از روی تو ندیدم و کلامی شیرین‌تر از کلام تو نشنیده‌ام و بوئی بهتر از بوی تو نبوئیدم.

گوید من ثواب آن نمازم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال بجا آوردی؛ امشب بنزد تو آمدم تا حقّ تو را ادا کنم و مونس تنهائی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من سایه بر سر تو خواهم افکند در عرصه قیامت پس خوشحال باش که خیر هرگز از تو معدوم نخواهد شد.

وکیفیت آن چنان است که روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه میداری چون شب جمعه داخل شود ما بین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می‌گذاری هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه اِنّا اَنْزَلْناهُ و دوازده مرتبه قُلْ هُوَ اللّهُ اَحَدٌ می‌خوانی و چون فارغ شدی از نماز هفتاد مرتبه می‌گوئی« اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الاُْمِّیِّ وَعَلی آلِهِ» پس به سجده می روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس سر ازسجده برمی‌داری وهفتاد مرتبه می‌گوئی«رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الاَعْظَمُ» پس باز به سجده می‌روی و هفتاد مرتبه می‌گوئی:« سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ» پس حاجت خود را می‌طلبی که انشاءالله برآورده خواهد شد.

ریس جمهور دوچرخه سوار نمی خوام

اردیبهشت۲۲

سلام

شنیدم آیت الله با بنز ۶ درب به وزارت کشور رفته اند ! به قول دوستی : رئیس جمهور با بنز بیاد و آدم باشه ، بهتر از اینه که با دوچرخه بیاد و خائن باشه .
لابد اقای احمدی نژاد با پراید رفته و کرایه اقای مشایی هم حساب کرده که از بیت المال هزینه نشه ! والاع …
هر لحظه زندگی ایشان به یک عمر زندگی امثال بنده می ارزد ، جانش سلامت ، تا کور شود هر آنکس که نتواند دید .

آقای ابداع گر فتنه ی کاپشن پوش با آن فتنه هایی که در سال ۸۸ به پا کرد و خواهر برادر را به جان همدیگر انداخت و این همه خانواده را از هم جداکرد به چه علت یک روز مرخصی گرفته برای حضور در وزارت کشور ؟؟؟؟ اقای مشایی چقدر از قافله عقب است ، میفرماید : که برای اولین بار بعد از هشت سال آقای احمدی نژاد یک روز مرخصی گرفته که بنده را در وزارت کشور همراهی کند …. مگر آن ۱۱ روز که نشست در خانه مرخصی نگرفته بود ؟؟؟؟ چه غلطی میفرمودند در مشایعت خانم همسر گوجه های محله شون رو رب میپختند ؟! یعنی جناب مشایی خبر ندارد ایشان چند ماه است در مرخصی و گشت و گذار در مملکت برای کسب آرای جدید ممدوف اش است !! آن وقت اعلام میکند دولت از شخص بخصوصی حمایت نمیکند ! این چند روز باقیمانده اینقدر به شعور ملت توهین نکن ! بچه پنج ساله هم میفهمد این دهن کجی ها را .. چه خوابی برای ملت دیده ایی دکتر جنگ افروز که دو ساعت قبل از حضور هاشمی در وزارت کشور در انتظار حضور ایت الله بودی ؟ دستت از بیت المال بریده شود که از ما میدزدی تا خرج خرابی های مملکتمان کنی !؟

خدا رحم کند مولا بیاید .. چه بر سر ما خواهند آورد .. چه سالهای سختی پیش رو خواهیم داشت … خدا کند سکاندار آینده بیش از این ملتش خیانت نکند … بعد از سال ۸۸ دیگر این مملکت با هر رئیس دولتی که باشد روی آرامش را نخواهد دید زیرا که چنین منحرفانی این چند ساله بد جور میخ خود را سفت و محکم کوبیده اند ..

خدا رحم کند ، امروز فکر میکردم اگر مولا علی (ع) در این زمان زندگی میکرد چند نفر از حکام مملکت را به جرم فساد اقتصادی و خیانت به اسلام و مسلمین ،‌ گردن میزد ؟!

اسپیشیال لجباز

اردیبهشت۲۲

سلام
شنیدین میگن طرف دچار خود سانسوری شده ؟ حکایت من و این وبلاگ !!! وبلاگم جو گیر سانسور سایت های خبری مخالف دولتی شده و کامنت های معمولی رو خصوصی میکنه بنابراین اگر کامنت تون رو ندید فکر نکنید کیبورد رنجه تون مفقود شده ، اینجاست ! در صفحه مدیریت کاربری بنده ! فعلا که سیستم کامنت دانی با بنده سر لجاجت داره برخی کامنت ها رو به میل خودش تایید نمیکنه ! تجربه نشان داده جواب ابلهان خاموشی ست ! چند روز بهش محل نمیدم مث بچه آدم خود به خود تایید میکنه ! کامنت های سرکار خانمها : “خودم” ، “ماری” ، ‌”سحر” ، “پروین” , … نزد بنده امانت هست ..
خعلی زشده ها میدونم !! ولی خب کسی نیس درستش کنه !! خدا رحمت کنه نوید مهاجر وبمستر همیشه اصلی اسپیشیال رو ! تا در خصوص مشکلات وبلاگ بهش میل میزدیم دقیقا نه همون ساعت ، چند ساعت دیگه جواب میداد !‌پاسخ ایمیل هامون هیچ وقت به دو سال انتظار طول نمیکشید …
من هم مث برخی از بچه های اسپیشیال ول کنم برم که نمیشه .. پ تکلیف این همه آرشیو دوست داشتنی م چی میشه !
به بزرگی خودتون ببخشین !

سلامت باشید ..

اَبَر مرد آمد

اردیبهشت۲۱

چرا در این لحظه هیچ سایت خبری غیردولتی باز نمیشه !؟ >:-(
بازم محدویت خبری و فیلترینگ اخبار شروع شد ؟ گندشو درآوردن ! ینی بایس پاشم برم وزارت کشور ببینم چه خبره ؟

پ. نوشت : هوووم .. همینه !!!! آیت الله هاشمی رفسنجانی آمده که این سایت های خبرگزاری همه ترکیدند !!!‌ :)‌

عدالت قطب جنوبی

اردیبهشت۱۶

سلام
یعنی اینقدر ملت ما طفلک بیچاره شده که گوشتش باید از قطب جنوب وارد بشه !؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید گلاب به روتون عووووغ !!!!! میدونید .. خیلی ها از بین من و شما شاید خوششون نیاد گوشت یخزده خارجی بخورد .. پر واضح است که مصرف کننده این قبیل محصولات گوشتی وارداتی چه کسانی هستند ، قشرکم درآمدی که مجبورند برای تامین پروتئین بچه هاشون از محصولات ارزان تر و بی کیفیت خارجی استفاده کنند … این هست عدالتی که رئیس دولت برای رسیدن به آن همه عناصر دلسوز انقلابی را دزد معرفی کرد !؟

« مطالب قدیمی تر