مادر سپید

مادر یک روشندل

نوروز مبارک

اسفند۳۰

salno

اللهم عجل لولیک الفرج اِن شاالله.. آقا بیا که ختم به خیر شدن همه ی دعاهای ما به مقدم پر گل تو منتهی میشود ..
با آرزوی سلامتی و بهروزی برای همه هم وطن ها خصوصا دوستان خوب و گرامی ام .
سال نو مبارک .

اسفند۳۰

کارهای عقب افتاده چرا جلو نمی افتند !!
اوهوووی عقربه ریزه میزه چه خبره دور برداشتی !؟؟؟ منتظر چی هستی ؟
امسال حوصله شو ندارم ! بد نام شده آخه !!!

در دسته : دسته‌بندی نشده | دیدگاه‌ها خاموش

هر گل یک بویی دارد

اسفند۲۸

مصطفی رضا حسینی در خبرآنلاین نوشت:

کم کمک به پایان سال ۹۱ نزدیک می شویم سالی که پرازفراز و نشیب سیاسی اجتماعی واقتصادی بود، سالی که به لحاظ اقدامات رخ داده درآن ازسوی دولت وشخص رئیس جمهورمی تواند در کتاب گینس رؤسای جمهورجهان ثبت شود.

هرچند تلخی این شیرین کاریهای آقای احمدی نژاد بردل ملت ورهبرعزیز نشست اما امیدواریم سال ۹۲ باحرکتی اسیدی آغازنشود که….

بگذریم، اجازه دهید فهرست دست گلهای آقای احمدی نژاد درسال ۹۱ را برشماریم تا هم خودمان یاد خاطرات کنیم هم خوانندگان و مسئولان آگاه باشند تا درانتخابات ریاست جمهوری پیش رو درانتخاب فرد اصلح واجد شرایط دقت شود.

۱- دسته گل کاراکاس و اقدام دلجویانه آقای احمدی نژاد در دیدار با مادر مرحوم هوگوچاوز به روایت اخبار

۲- بوسیدن تابوت چاوز توسط آقای احمدی نژاد به روایت اخبار

۳- پیام تسلیت رئیس جمهور در فوت چاوز و استفاده ازعبارات وتشبیهات عجیب که اعتراض آن به حوزه های علمیه هم رسید.

۴- انتخاب مشایی به عنوان دبیرجنبش عدم تعهد وحکم صادره که فقط کلمه ایشان امام معصوم میباشد درآن قید نشده بود به روایت اخبار

۵- هتک حرمت مجلس ورؤسای دوقوه درصحن مجلس که تداعی به توپ بستن مجلس تکرارشد.

۶- عزل وزرای متعدد صرفاً به دلیل عدم تمکین ازدستورات وی بنابه روایت تحلیل گران رسانه

۷- افزایش قیمت ارز، سکه، خودرو که هرکدام یک کتاب معنی وتفسیر دارد.

۸- نرساندن بودجه به مجلس همچون همه سالهای قبل و بلکه این دفعه بدتراز گذشته

۹- اعطاء نشان درجه یک فرهنگ وهنربه مشایی به عنوان نماد همه چیزکشور ودولت

۱۰- اخذ اخطار ازسوی مقام معظم رهبری که برای اولین باربه یک رئیس جمهور در کشورداده شده است آنهم با قید بداخلاقی کارخلاف شرع وقانون

۱۱-خونسردی وبی توجهی آقای احمدی نژاد نسبت به کارت زرد اخذ شده

جداً وقتی دقت می کنیم کلکسیونی از افتخارات عجیب وغریب درسبد آقای احمدی نژاد وجود دارد که می تواند توشه خوبی برای دوران بعد ریاست جمهوری وی باشد البته آنگونه که تلاش دارد تا مشایی را به جای خود بنشاند گویا قصد دارد تا درهمه مراسمات ختم رؤسای جمهور کشورها شرکت کند. به هرحال هر گل یک بوئی دارد. :)

براستی چرا او می تازد ومی نازد و تا کی این رویه ادامه خواهد داشت؟

تابناک

همسایه شما کیست ؟

اسفند۲۸

اولین بار تابستان امسال در سفر اردویی نابینایان به مشهد با این دختر آشنا شدم . معلم خواهرش از مدرسه استثنایی کم توان ذهنی به من این خانواده رو معرفی کرد :
ـ پدر و مادر و دخترشان معلولیت ذهنی دارند !
- پس باید یک نفر از خانواده شون همراه این سه نفر باشد که مراقبت کند !
ـ دختر دیگه ایی هم دارند که سالم هست و همه ی کارهای این خانواده رو انجام میده !
و چقدر از توانمندی های این دختر تعریف کرد که مردانه هم درس میخونه و هم بار زندگی خانواده را هم به دوش میکشه ! خیلی دوست داشتم این دختر قوی و با اعتماد بنفس را ببینم دو سه بار برای گرفتن اسامی خانواده و دلایل دیگر با ایشون تلفنی صحبت کردم ! نحوه صحبت کردنش بسیار متین و سنجیده و بادرایت بود . هر سال برای همه بچه ها هدیه پوشاک نو میدهیم که بچه ها از نظر پوشش در کنار همسالان و همنوعانشون مبادا کم و کسری داشته باشند . از او سایز خانواده اش رو پرسیدم جواب داد ! گفتم سایز خودتون چند هست ؟ گفت : نمیدونم ، تا به حال برای خودم لباس نخریدم !!!!! گفتم : اشکال ندارم ، بگو دست کم چند سالته و آیا لاغری یا متوسط و شمایی از خودت بده تا حدس بزنم جه سایزی هستی !

جوابش شوکه ام کرد …

- ۱۵ ساله ام و خیلی لاغر با قد ۱۵۷ !!

دختر به این کوچکی و این همه مسئولیت ؟؟!!!!!
این خانواده اینقدر از نظر مالی در مضیقه اند که حتی نمیتونند لباس نو تهیه کنند !!
تنها نیستند چنین خانواده هایی .. متاسفانه کم هم نیستند .. ممکنه در همسایگی شما هم باشند …

اگر جنگ است ، عادلانه نیست

اسفند۲۷

عزیز من گفت : ( تحریم ) جنگ است !

اگر جنگ است چرا باید آتشش دامن قشر آسیب پذیر را بگیرد !؟ این جنگ نیست ظلم است که بچه ۸ ساله من ه پولدار نوعی نگران به روز کردن گیم های دستگاه پیشرفته بازی اش باشد ، آن وقت بچه ۸ ساله همسایه نگران پس زدن پیوند کلیه اش باشد چون داروی مورد نیازش را نمیتواند پیدا کند ! این جنگ نیست که برخی فقط نگران دوری مسافتی از فرزندشون باشند و برخی فرزندانشون رو از دست بدهند برای کمبود دارو !

این جنگ نیست که برخی نگران سبزشدن باغچه خانه شان باشند ولی کمی آن طرفتر وقت بارش باران سقف همسایه آنقدر چکه کند تا تمام لوازم برقی خانه اش بسوزد !

این جنگ نیست چرا میگویید جنگ است ؟ کسی که در خانه اش گوشت و مرغ و ماهی و برنج ایرانی طبخ میشود در منطقه جنگی قرار دارد یا کسی که در خانه اش جیگر و سنگدان مرغ و برنج نیمدانه میخورد !!؟

این جنگ نیست چرا میگویید جنگ است وقتی تن بچه هایتان لباس نو میکنید آن وقت دختر همسایه حتی نمیداند به تنش چه سایزی میخورد چون تا به حال لباس نو نپوشیده است !

آن ۸ سال جنگ همه زیر توپ و موشک بودیم همه نگران بودیم همه استرس داشتیم همه مشکل داشتیم اون جنگ بود ! نه اینکه الان یکی یک ماه تو یخچال خونه اش به جای میوه و گوشت پر از داروهای ریز و درشت خاص باشد ! این جنگ نیست ظلم است یک توجیه است برای ضعف مدیریت اقتصادی مملکت !

این اگر جنگ است عادلانه نیست و من وقتی باید بگویم در جنگ عدالت وجود ندارد که خودم در جنگ صدمه جسمی و جانی خورده باشم نه صدمه مادی !

ارادتمند شما ..

نیمه پر ، نیمه خالی

اسفند۲۷

رفتیم گوشت بخریم دیدیم گوسفند هم شده ۴۰ تومن ! گوسفند هم فحش مقدس و پر بهایی شد !!! دیگه به یکی بگی گوسفند ، باید سرش را بالا بگیرد و جواب آدم را هم ندهد !!
نیمه پر لیوانش : گیاه خوار میشویم ،‌ پس هستیم !
نیمه خالی اش : هووووی ی ی گوس پند !!!! ـ جاااااااانم عزیز دلم ؟!!

رفتیم میوه دولتی از تره بار بخریم دیدیم پرتقال ها پوستش نرم است و زیر جعبه سیب قناسی ها و لهیده است مدارکش هم موجود است بگم ؟ بگم ؟
نیمه پر لیوانش : خراب هاشو خودمون میخوریم خوب هاشو میزاریم جلوی مهمون مث زمان جنگ !
نیمه خالی اش : ندارد خب !! همه اش نیمه پر است !

رفتیم لباس بخریم ، بلوز بچه گانه شومیز !! بود ۵۷ هزارتومن ! شلوار بود ۸۰ هزار تومن ! رفتیم محصولات وطنی از نمایشگاه خریدیم ! پارچه شلوار را از الیاف فلزی بافته اند ، بچه نمی تواند در این شلوار بدود بس که این پارچه ها بی کیفیت و شق و رَق است ! پیرهن الیاف پولیستر خالص !
نیمه پر لیوانش : نیاز به اتو ندارد !
نیمه خالی اش : یکبار پوشید و تنش خارش گرفت !

رفتیم اسباب بازی بخریم یک ماشین فلزی کوچک که سال گذشته با همین حقوق فعلی خریدیم ۷۰۰۰ تومن شده بود ۲۳۰۰۰ تومن !
نیمه پر لیوانش : بچه ات یاد میگیرد لاستیک های ماشین های قدیمی را به همدیگر پیوند بزند تا یک ماشین فرانکشتاینی بسازد !
نیمه خالی لیوانش : آرزو میکند ای کاش ما هم پاپانوئل داشتیم !

خنده خون ما پایین آمده !
ای رفیق ای دوست ای خندانننده ی کل امت حزبلی و غیر حزبلی ! یه کار جدیدی کن یه ذره بخندیم !
از رفقای امریکای جنوبی تون ، افریقایی یا کره مریخی تون کسی نمیخاد بره اون دنیا !؟ بیانیه ایی ! انشای فدات شَوَمی ! تشعیع جنازه ایی ! مامانش اینا و اینا !
آقا خیلی با حاااالی ! یه نگاه بنداز ببین چه بر سر ما اوردی ! بعد میروی برای حاشیه سازی و فتنه گری ، ننه مردم رو بغل میکنی و دم از بهار میزنی !! به تریج قبات هم بر نمیخوره این “بهاری بهاری بهاری” دوست داشتنی شما چه بلایی سر مردم اورده !

ای کاش این بهاری که شما آبستن کرده ایید نمی امد !

آجیل اهدایی دولت چرا و به چه علت !؟

اسفند۲۷

سلام

این دیگه چه وضعش هست ای دولت !؟؟؟؟؟
میروم سر نیمه خالی لیوان ….
آخر ای دولت ، چرا بین مردم تفرقه افکنی میکنی ! ما نمیخواستیم امسال آجیل بگیریم به همه خانواده هم گفتیم هر کسی آجیل بگیرد ما نمیرویم خانه شان و اینا ! یعنی چی آخر ؟؟؟ وقتی اینقدر گرانی هست برویم آجیل بخریم که صدای شکست پوست پسته هایش گوش بچه یتیم همسایه مان را کر کند؟! و اینقدر تبلیغ کردیم که هیچکس در خانواده بزرگ ما اجیل نخرید ! حتی مادربزرگ که خیلی مبادی اداب بود گفت به احترام فوت خواهر دامادم ( عمه جان بنده ) امسال آجیل و تخمه خبری نیست ! بعد آن وقت شما به کارمندانت آجیل عیدی میدهی که چی شود ؟! آخر اگر فردا خدای نکرده یک پوست پسته در خانه ما پیدا شود مهدود الدم نمی شویم ما !؟؟
اگر روزی روزگار دهن بچه مان بوی بادام مانده ی امریکایی بدهد یا دندانش برای شکستن فندق های نم گرفته و پسته های دهن بسته بشکند ، من باید سرم را بگذارم بمیرم از خجالت ! آخه چرا ای دولت ، تو دوست ما نیستی ؟! این چه تفرقه افکنی ست که میکنی !

نیمه پر لیوان : ندارد آقا جان ندارد ! نیمه پری ندارد هر سال اداره همایونی همسرمان آجیل میدادند که میدادند ، خوب بود امسال وجه نقدی میدادند که این قدر بنده عصبانی نشوم !

اِه ساساتِ عِصْ طِسْ نایی

اسفند۲۱

راستی من هیچ نمیدونستم مسئولین هم اه ح ه ح ه ح ساساتی میشن !!! اونم خعععععععلی اه ساساتی !! اه ساس هم دارن ایشون !!‌
پیوست : عکس های این خبر
من موندم این آدم با چه رویی برگشته !! من موندم فقط این رسانه های حامی شون لدف کردن عکس یکی دیگه رو گذاشتند جاشون قالب کردن به ملت !! فک نکردن پس فردا اون آدم میاد از سواستفاده کردن تصویرش شاکی میشه ! اصن اونجا همه مُردن ؟ کسی نمیاد بعدا بگه : ایشون بغل اوشون بودن ، مدارکش موجوده !؟؟؟؟؟؟؟ بگم بگم ؟؟؟؟!!
من اصن موندم زنده ام ؟؟ مُرده ام ؟؟ در هپروتم ؟؟ در برزخم ؟؟ زیر پل صراطم ؟ کجام که همچین اتفاقایی میفته بعدش اون وخ هیشکی نمیگه آی آقا کجا کجا ؟؟!!
من موندم اگه همچین خبطی رو آقایان ” م.خ.ک ” انجام میدادند چه بلوایی بپا میشد !! والله ! فتنه سریِ عصْ طسْ نایی !!

طنز شهرام شکیبا در همین خصوص خصوصا بخش عکس ها ;-)

تجربه کم بینایان در امر فروش

اسفند۲۱

سلام
اوضاع فروش غرفه ی روسری های ما در نمایشگاه مصلی به همان منوال سابق نسبت به سایر غرفه های مستقل کم فروش هست ، ما فقط امیدواریم که دو روز آخر کمی بازدیدکننده هامون بیشتر بشوند وگرنه خریدار که بیشتر نمیشه ! والله آدم حوصله اش سر میره !!! دیگه واسه مگس پروندن ، مگس کش هم جواب نمیده باید از دم پیف پاف بزنیم !
و اما عملکرد بچه های کم بینا در امر فروش
ما چند فروشنده داریم که از دوستان یا اقوام هستند و نوبتی می آیند ولی از بچه های خودمون فقط سعید فروشنده اصلی هست به غیر سعید ، از روز شنبه دو نفر از دخترها هم اضافه شدند . من دقیقا از بچه ها نپرسیدم که میزان بینایی شون تا چه حدی هست اما همین که میتونند به خط بینایی با فونت کمی درشت تر از معمولی دفتر فروش رو بنویسند و یا قیمت ها رو به زحمت از روی اتیکت ها بخوانند برای این کار ما کافیه حتی اگر بتونند جنس ها و رنگ ها رو تفکیک کنند میتونند این کار رو به نحو احسنت انجام بدهند . فکر میکنم یکی از بچه ها بیشتر از روی لمس جنس روسری ها میتونه قیمت ی رو که حفظ داره تشخیص بده . گاهی ممکنه برخی از روسری ها که خط تای مشخص نداره رو از روی خط تا ، تا نزنند که در کار ما نکته مهمی نیست . چون خانم ها متخصص باز کردن اجناس و قیمت پرسیدن و عبور کردن هستند ! برخی که روسری فروش آزاری هم دارند !! ۷۳۸۲۷۶۴۳۶۲ روسری از اقصی نقاط دیوارهای غرفه درخواست میکنند و آخرش هم خرید نمیکنند . حالا شاید برخی بگویند که که چه اهمیتی داره تا زدن .. تا نزدن برخی از پارچه ها طبق خط تا باعث میشه روسری از حالت نو و جدید در بیاد و حالت چروک و نامرتب بگیره که نمای خوبی برای خریدار نداره .
تازه متوجه شدم که عنصری مزاحم و دست و پاگیر هم هستم بچه ها از عهده همه ی کارها بر می آیند . به درستی اجناس رو به مشتری معرفی میکنند ،‌ تا میزنند ، در دفتر فروش وارد کرده ،‌ هزینه های اضافی رو هم در نظر گرفته و حساب کتاب آخر رو هم انجام میدهند . اگر جای ثابتی برای فروش داشتیم میتونستیم از این بچه ها برای کار فروشندگی به راحتی استفاده کنیم .
این تجربه من و بچه های کم بینا برای فروشگاهی مثل روسری هست .

مدت یکسال هست برای اشتغال بچه های نابینا و کم بینا فعالیت های دیگری نیز با حمایت مادی و معنوی ” بزرگواری مهربان ” انجام داده ام که در فرصت مناسب تری خواهم نوشت .

سلامت باشید .
تا بعد .

تخفیف

اسفند۲۰

سلام
این روزها وقتی به بازار برای خرید میروم ، کسبه شاکی اند که به خاطر ایجاد فروش بهاره نمایشگاه مصلی بازار کساد شده است ولیکن در نمایشگاه هم خبری نیست !!!! فروش خاصی نداریم ! با اینکه قیمت ها مناسب هستند ولیکن مردم فقط میآیند قیمت میگیرند و دل آدم را از غصه آب میکنند ! کمتر کسی هست که بدون قیمت گرفتن دست در جیبش کند یا بخواهد بدون چانه زدن بر سر قیمت خرید کند .
قیمت ها خیلی بالاتر از نرخ اصلی شون نیستند بلاخره غرفه دار هم باید از عهده هزینه اجاره غرفه و مخارج جانبی اش بربیاید ..
مردم فقط به فکر خورد و خوراک مختصر راضی شده اند .
غم انگیز است ..

« مطالب قدیمی تر