مادر سپید

مادر یک روشندل

مهمترین همکار

بهمن۲۵

یه روزی روزگاری خبرگزاری ها تیتر زدند که : مهمترین همکار B – B – C کیست !؟
جوابش یک کلمه است ! فت-نه سران !

بهمن جان برو

بهمن۲۵

یه روزی روزگاری بهترین خاطرات زندگی ام در بهمن ماه بود ، یک دهه فجر بود و هزار برنامه های شاد و سرود و نمایش و سینما و …
سرود حماسی و احساس شعف و شادمانی ، حتی فیلم های فرسوده و قدیمی را هم N دفعه میدیدم و دلم قوی بود .. امسال اشک ریختم و دلم آتش گرفت که با چه فکر و ایدئولوژی این همه شهید دادیم که چی بشه !!!
زود باش تمام شو .. زودباش ، بهمن جان برو .. در بدرقه ات حتی اشکی نمیریزم ..

رنج ++++

بهمن۲۵

یه روزی روزگاری وضعیت مالی اش از سایر خانواده های بچه های روشندل بهتر بود ! یک سالِ در شُرف سن بلوغ متوجه بیماری نادری در فرزندش شد .. فقط یک نوع آمپول هورمونی برای مصرف یک ماهش ۱میلیون و ۵۰۰ هزارتومن !! نزدیک دو میلیون هر ماه هزینه درمان میدهند + استرس کشنده ی از دست دادن ثمره زندگی شون ..
حتی همین چند روز لباس های نپوشیده و نویی که بچه هایش هدیه گرفته بودند را هم فروخت ..
یادمه یه روزی روزگاری رهبر فرمودند : ما می خواهیم که مردم غیر از مداوای عزیزانشون رنچ دیگری متحمل نشوند ! آقا جان … پس چه شد ؟
پشت ما از خَم گذشته ، نگذارید بشکند ..

هراس اون+تخاباتی

بهمن۲۵

یه روزی روزگاری ، یادش به خیر هیجان و نشاط سیاسی چهار سال پیش ، این نشاط تبدیل شده به هراس و استرس !
خیلی خسته ام .. دلم میخواد آرزو کنم زودتر این ۴-۵ ماه کثیف قبل از انتخابات بگذره .. اما میترسم حال فعلی بهتر از اون زمان باشه !

چه حرصی هم میزنن ! غیرقانونی تریبون مملکتو دست گرفتن زنده باد مرده باد میکنند ! چهارفصل حرومتون !!
مال ملت خورهای بی دین و بی مسئولیت !

در دسته : یه روزی روزگاری | دیدگاه‌ها خاموش

دشمن شناسی

بهمن۱۸

سلام
میدانید که حسن به شدت به مسائل سیاسی ایران و جهان علاقمند است و با پیگیری اخبار از رادیو و تلوزیون و گاها خواندن خبرهای خبرگزاری های مختلف برای او ، وی در جریان اتفاقات روز ایران و جهان است . جریانات روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و بی اخلاقی صورت گرفته در این جلسه علنی باعث شد که نتیجه گیری های جدیدی از اوضاع اخلاقی رجال سیاسی کشور کند . ساعتی پیش به من گفت که اگر به ما یاد داده بودند دوست و دشمن خود را بشناسیم الان کسانی که دوست واقعی ملت هستند رو به عنوان مسئولین مملکتی داشتیم .. با هم صحبت کردیم و چقدر خوشحال شدم که از چند ماه پیش بهتر میتوانست موضوعات جاری را تحلیل کند ولیکن همچنان نقایصی در جمع بندی مطالب دارد که حتما به زودی میتواند بهتر از این نظراتش را بیان کند . او گفت و من هم نوشتم و در آخر متاسف شدم که تنش های بین مسئولین ذهن او را مشوش کرده و اعتمادی که تا به حال به عملکرد ایشان با خوشبینی ذاتی اش داشته تبدیل شده به دشمن شناسی از بین این افراد . شاید این نشانه ی رشد سیاسی او باشد ولی برای منِ مادر که مایلم فرزندم به مسئولین کشورش اعتماد داشته باشد نگران کننده است .
برخی از موضوعات را برایش تشریح کردم و در یافتن حدیث و شعر مرتبط کمکش کردم اما واژه های ادبی و نگارشی و همچنین مثال ها و زاویه دیدش را اصلاح و سانسور نکردم ، میدانستم که میخواهد چه بگوید ولی کمکش نکردم که حرفش را بزند ، حس بی اعتمادی رو از بین تک تک جمله هایش حس میکنم و این جریحه دار شدن احساسش را نسبت به قانون گذار و مجری قانون کشورش را ، سخنان سربسته اش را نوشتم که بماند یادگار ، روحیات فعلی فرزند روشندلم حسن .. بخوانیم :

دو،ست و دشمن شناسی یکی از راه های رسیدن به اهداف هر انقلاب است . اینکه جوان انقلاب باید بداند دوست و دشمنانش چه کسانی هستند و افرادی که در لباس میش مخفی شده اند ولی از گرگ درنده خونخوارترند را تشخیص بدهند . ما باید یاد بگیریم دوست و دشمن خود را بشناسیم راه های این معضل یکی از کلید های مهم موفقیت یک انقلاب است . زیرا اگر جوان انقلابی نتواند دوست و دشمن خود را تشخیص دهد مملکت را به دست دشمن خواهد سپرد .من به این نتیجه رسیده ام در جامعه به شناخت دوست و دشمن بها داده نشده است و فقط از روی بررسی و شناخت شخصیت های بزرگ تاریخی خوب و بد را میشناسانند ولی نمیشناسانند دوست یا دشمن ما چه ویژگی هایی دارد . الان مشکل این است که تقریبا جوان انقلابی نمی داند حق و باطل کدام است چون من با هر کدام از همسن و سال هایم صحبت میکنم هر کسی عقیده خاص خودش را دارد و عقاید یکسو نیست . یکی می گوید آن طرفی ها بد هستند یکی میگوید این طرفی ها بد هستند . منظورم مسئولین دستگاه های حکومتی فعلی هستند . در حالی که همه ی ما باید در یکسو حرکت کنیم . به طور مثال گروهی میخواهند به قله کوهی صعود کنند ولی هر کسی به هرطرفی که دوست داشته باشد برود یکی بگوید من این راه را درست تشخیص دادم یکی هم منافعش را در تغییر مسیر راه بداند و نظر رهبر را نادیده بگیرد در حالی که رهبر راه را میشناسد و برای راه برنامه ریزی کرده است . این اتفاقی که الان در دستگاه حکومتی افتاده و اختلاف مسئولین با یکدیگر از همین عدم شناخت دوست و دشمن از یکدیگر است . هیچ کدام به حرف رهبر خود گوش نمی دهند هنوز مدتی از سخنان رهبر نگذشته که گفتند در شرایط حساس کنونی ، کشاندن اختلافات بین مردم خیانت است ! آن ها دو دسته و متفرق شده اند و این همان فرصتی است که دشمن منتظر آن است تا ضربه خلاص را بعد از تحریم و تورم های ناشی از آن به ما بزند .
این روزها شناخت افراد درستکار سخت شده است حتی با مراجعه به سوابق خدمات افراد نیز نمیتوان درباره ادامه خدمت ایشان به مردم نظر قطعی داد . اگر بخواهم درباره اتفاقات امروزه به تاریخ مراجعه کنم میتوانم رضاشاه را مثال بزنم که در ابتدا همه ی کارهایش با نقشه های از پیش طراحی شده ی انگلیس بود او به علما و مردم ایران توجه زیادی نشان میداد ، با شیخ خزعل که دست نشانده انگلیس ها بود و حاکم بخشی از جنوب ایران بود جنگید ، با شکست شیخ خزعل خود را میهن پرست نشان داد با علما در مدارس فیضیه رفت و آمدهای زیادی داشت و روابط صمیمانه ایی با آن ها برقرار کرده بود تا از حمایت عموم مردم و قشر روحانیون برخوردار شود ولی به محض به قدرت رسیدن اوضاع را به نفع انگلیس تغییر داد و مخالفان آگاهش را سرکوب نمود مانند شیخ محمد خیابانی و شهید مدرس و تاریخ دائما در حال تکرار است .
مشکل اساسی که عواقب ان گریبانگیر ما شده است همین عدم شناخت دوست از دشمن است . باید ملاک هایی درستی تعریف بشود که بتوانیم ذات رفتار افراد را تشخیص بدهیم . سعدی در گلستان می فرماید : دوست آزن باشد که گیرد دست دوست .. در پریشان حالی و درماندگی ! الان کشور ما درگیر تحریم و تهاجم های همه جانبه فرهنگی است که اختلاف مسئولین به جای چاره اندیشی میتواند عامل سقوط باشد . امروز که کشور در فشارهای اقتصادی بزرگی قرار دارد و مردم از این فشار در رنج هستند و انتظار دارند مسئولین به فکر رفع این دشواری ها باشند نه در فکر ایجاد دشمنی و فتنه های جدید در بین خود ، دقیقا این همان چیزی است که دشمنان انقلاب سالهاست در انتظار آن هستند . اگر این مسئولین دوست ما باشند باید در این پریشان حالی و درماندگی ما مردم به ما کمک کنند و دست ما را بگیرند نه اینکه به فکر قدرت طلبی یا توجیه قانون شکنی های خود باشند .
برای شناخت دوست و دشمن در زمان حال در بین این رجال سیاسی به دو حدیث از امام علی (ع) اشاره میکنم و توضیح دیگری نمی دهم .

وَابذُل … لِلعامَّةِ بِشرَکَ وَمَحَبَّتَکَ وَلِعَدُوِّکَ عَدلَکَ وَإِنصافَکَ … ؛
گشاده رویى و دوستى ات را براى عموم مردم و عدالت و انصافت را براى دشمنت بکار گیر.
خصال، ص۱۴۷، ح۱۷۸
اگر مسئولین بخواهند طبق فرمایش حضرت علی (ع) رفتار کنند باید هوای مردم را داشته باشند و با مهر و عطوفت با آن ها رفتار کنند و درمورد دشمنان نه کمتر و نه بیشتر بر اساس عدل و انصاف رفتار کنند . در جای دیگر خواندم :

لا تَصفُو الخِلَّةُ مَعَ غَیرِ اَدیبٍ ؛
دوستى با شخص بی ادب ، صمیمانه نخواهد شد.
بحار الأنوار، ج ۶۷، ص ۴۰۰، ح ۷۳
با بددهنی و بی ادبی صحبت کردن با مردم یا حتی دشمان خود فقط دوستان واقعی را از اطراف خود پراکنده میکنیم .

دبیرکل سازمان ملل آینده : روشندل ۱۴ ساله ، حسن ، سوم راهنمایی .
تا بعد .

دانشمندان توانایی درمان نابینایی را دارند

بهمن۱۵

محققان در جدیدترین تحقیقات خود توسط ژن درمانی قادر هستند تا نابینایی را درمان کنند

محققان آمریکایی گفتند: پزشکان قادر هستند یک روزه برخی از انواع نابینایی را با تغییر برنامه ژنتیکی از سلول‌های حساس به نور در چشم درمان کنند.

دکتر جوزف کوربو، استادیار پاتولوژی و ایمونولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت: محققان با کار کردن بر روی موشهایی با بیماری “رتینیت پیگمانتر” (بیماری که موجب کوری تدریجی می شود) توانستند دید در شب قادر بسازند.

به گفته دکتر کوبرو، تغییر سلول ساخته شده بیشتر شبیه به سلول‌های دیگر است که در طول روز دید را فراهم می‌کند و از انحطاط شبکیه چشم، ساختار حساس به نور در پشت چشم ممانعت می‌کند.

به گفته دانشمندان، آنها برای تایید اینکه موش ها همچنان می توانند ببینند آزمایش های بیشتری را انجام دادند.

دکتر کوبرو گفت: ما فکر می‌کنیم که حفظ بینایی توسط تغییر سلول‌های موجود در چشم به طور قابل توجهی از اینکه با سلول‌های بنیادی جدید کاهش یابد، آسان تر باشد

افکارنیوز

سلام
از آن جا که بیماری های منجر به نابینایی انواع مختلفی داره هیچ نظری نمیدم . صرفا جهت اطلاع رسانی دوستان نابینایم خبر لینک شده .
سلامتی فقط در جسم نیست در فکر است .

سلامت باشید .
تا بعد .

بهار اول

بهمن۱۰

با نام نبــــــی بکن مزین دهنت‎ ‎
تا خالق تو بیمه کند جان و تنت
ای آنکه زعاشقـان قرآن هستـی
خوشبوی کن از نام محمـد دهنت

هفدهم ربیع الاول روز میلاد با سعادت آخرین منجی خدا حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) بر شما مبارک باد .

2257_427

سیاستمدار تمیز

بهمن۷

سلام
به قول معروف همسایه ها یاری کنید تا ما تحقیق مون رو بنویسیم ..
در مورد موضع انتخاب شغل آینده باید یک تحقیق درست و حسابی انجام بدهند ، البته مدتی پیش در نظر داشت که تحقیقات جدی اش رو برای رسیدن به هدفش شروع کنه ! الانه من هنگم .. چندبار تحت عنوان های مختلف سرچ کردم گویا تا به حال هیچ ایرانی یا فارسی زبانی در این مورد نخواسته اطلاعاتش رو به اشتراک بگذاره ، لینک خوبی اگر پیدا کردید برایم لینک کنید ! مچکر
آهان راستی . میدونید که شغل مورد نظر چیه ؟!! : مدیرکل سازمان ملل ! کو اون اسمایلی پُز همایونی ;-)
البته خُب در واقع میگم پُز ولی خُب بیشتر حرص و جوش برام داره چون سیاست چیز کثیفیه ، خوشم نمیاد وارد این موضوعات بشه ولی استعداد داره دیگه خیلی هم پیگیره ! هرچه بهش میگم سیاست چیز کثیفیه واردش نشو ! میگه من میخوام یه سیاستمدار تمیز باشم ! مثل شهدای انقلاب :)
لینک انگلیسی هم باشه قبوله ، خدا پدر ترانسلر گوگل رو بیامرزه ! حتی آدم رو از توی گِل در میاره !!‌
تا بعد .

cropped-DSC06440.jpg

توضیح عکس برای نابینایان : تصویری از بالا تنه ی حسن هست که در بین چمن دراز کشیده و دو دستش رو به طرفین دراز کرده و لبخنده پیروزمندانه ایی بر لب داره :)

اضافه نوشت : متشکرم دوستان ، ویکی پدیا رو چک کردم اطلاعات جامعی داشت . حسن و ما شنیدیم که باید احتمالا در رشته حقوق یا علوم سیاسی بین الملل یا همچین چیزایی تحصیل کنه و یا بیشتر از ۵ زبان زنده دنیا رو بلد باشه منتها فقط ما این ها رو شنیدیم ، یک منبع موثق و بهتر میخواییم که دقیقا نوع آموزش های مورد نیاز رو به ما بگه . توجه کنید این یک تحقیقه باید منبع داشته باشه . البته درباره شغل های نابینایان یک رشته تحقیقات گسترده انجام دادیم ولیکن این موضوع مورد علاقه ی حسن هست و لازمه که برای تصمیم گیری اطلاعاتش تکمیل بشه .
سپاس گذارم .