مادر سپید

مادر یک روشندل

هنگ مامانها۲

خرداد۳۰

سلام
دیشب یکی از مامانها بهم زنگید که آی چرا نشستی که بهزیستی داره برای مسکن ؛ مددجو ها رو در سایت ثبت نام میکنه ! کلی مشعوف شدندی تشریف بردندی سایت به !!! زیستی اطلاعات پسر اوشان رو ثبتودندی و از این همه جهش تکنولوِژی در این سازمان گردت!! و خاکی حیرت فرمودندی . آخ جونی گفتیم و عشق آغاز گردید که بعد از ۱۲-۱۳ سال بچه ما هم آدم فرض شدندی جهت دریافت مثقالی از حقوق پایمال شده شان ….بی خیال … اطلاعات حسن رو وارد کردم دیدم کلی از اطلاعات مربوط به خانوار رو قر و قاطی وارد کردند انگار اون موقعی که ۷ ساعت توی نوبت وارد کردن اطلاعات خانوار با هادی ۴۰ روزه ایستاده بودم اصلا برای اون اوپراتوری که یادم نمیره کلید های کیبورد رو یکی یکی میزد مهم نبوده هیچ ؛ از تخیلات خودش هم استفاده کرده طوری که اسم حسین رو هم حتی حسن وارد کرده بدون ذره ایی شک که چرا دو فرزند همنام در پرونده وجود داره !!!!! و بدتر از همه اینکه در پرونده حسن ذکر کرده که منزل شخصی داره !!! نمیدونم والله !!‌بچه آدمیزاد اگه آمریکا هم زندگی کنه ۱۲-۱۳سالگی مسکنش کجا بوده !! احتمالا باید کله سحر بلند بشک برم تو همون صف که ۷-۸ ساعت بشینم تا اطلاعات رو اصلاح کنند احتمال از دست رفتند وقت برای ثبت نام هم از دست میره …
واسه اینکه دلم خنک بشه میگم : تلاشم رو میکنم این حق بچه مه اگر هم نشد اقلا زیر دین و منت این دو-لت نرفتیم !
به ما که خیر این بهزیستی نرسید دو تا لینک میزارم شاید خیرش به سایرین برسه :
آموزش به کودکان نابینا
این مکانی که بچه های نابینا در حال آموزش دیدن هستند مهدکودک نابینایان وابسته به مجتمع نابینایان خزانه واقع در خیابان قزوین دوراهی قپون خیابان عبیدذاکانی هست که کلی خون به جیگرمون کرد ! ناگفته نمونه مربیان خوبی داشت مشکل بی توجهی مدیر وقت آقای سین بود ..آخرین خبری که ازش دارم منحل شدن این قسمت از مجتمعه … بگذربم … اطلاعاتی خوبی میده .
برخورد صحیح با نابینایان
این فیلم هم نکات خوب و درستی رو ارائه میده که دونستنش برای هر کسی لازمه .
………………….
و اما از بلیط مشهد و خبرهاش :
تو این ۸-۹ سالی که سفر های گروهی مشهد رو اجرا کردم یکبار با اصرار یکی از اولیا جهت گرفتن بلیط قطار و هتل آپارتمان کار رزرو و دنگ و فنگ هاش رو به ایشون سپردم . پیگیری زیادی هم داشتم با هر بار تماس هم پبغام میداد که نگران نباش حله !! هماهنگه و … !!! حالا این پدر محترم وصل بود به مرد شماره دو د-ول-ت فعلی !!!چه سفر وحشتناکی برای من بود !!!
امسال هم یکی از دوستان خییری که سال قبل با ما همراه بود قول داد با هزینه ایی که با قطار میتونیم راهی بشیم ما رو با هواپبما ببره . هزینه سفر با قطار با شرایط مطلوبی که هر سال میرفتیم اگر خیلی هم بریز بپاش کنیم و مولود و پارک و سرزمین موجهای آبی و میوه و تنقلات گردش و صبحانه شیکان پیکان مثل پارسال بیشتر از ۸۵ هزارتومان نمیشه ! این آقا به ما قول داد با ۹۵ تومان هواپیما و اسکان و غذا و ترانسفر … من هم ثبت نام رو شروع کردم .. با اینکه ۱۰۰ نفر شدند حدود ۳۰ نقر هم توی لیست انتظار هستند … خلاصه ۹۵ تومان شد ۱۳۵ تومان و من موندم و قول سفر هواپیمایی که به بچه ها دادم و اضافه هزینه !البته اون آقایی هماهنگ کننده گفتند که کسری وجه رو تامین میکنند اما … …. … مارگزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه !!!
منابع مالی من تا به حال بچه های بلاگر بوده امسال اعلام عمومی نکردم بر و بچه های خیلی قدیمی بلاگر در جریان هستند هر سال همین موقع ها تماس میگیرند ..
یکی از بلاگر ها که گفته نگم اسمش نریمانه :ـ) ۷ میلیون کمک کرد و چند نفر از دوستان دیگه هم مبالغی کمک کردند . فکر نکنم امسال جشن یا مولودی در کار باشه برای سرزمین موجهای آبی اگه خیلی زرنگ باشم فقط ایتام رو رایگان کنم ؛ کلی هنر مدیریت اقتصادی از خودم در وکردم !! کوهستان پارک و هزینه های متفرقه و جایزه مسابقه ها هم باید بی خیال بشم !!!
تا بعد .
یادش به خیر محمد پسرک نیلوفری ام آخرین سفر مشهدش رو با من اومد …
اشتباهات تایپ رو ببخشید . با کیبورد یاس مینویسم که برچسب فارسی نمیزنه ! فکر کنم کم کمک اگه تحمل کنید منم مث یاس اوسسا بشم !!

هنگ مامانها۱

خرداد۲۵

سلام
خوبید ؟ نرسیدم حتی روز مادر رو به مامانها تبریک بگم . وقتم پره البته پر نیست سر ریز شده ‍!
کارنامه حسن رو گرفتیم .. معدلش ۲۰ شده . برای خودش هم باورش سخت بود اشتباه نکنید نمراتش ارفاقی خاصی نداشته حتی برای امتحان هنر هم کار هنری انجام داد . فقط ورزش رو نسبت به بقیه نمرات ۲۰ داده ند که معدلش خراب نشه …
برای سفر مشهد دارم برنامه ریزی میکنم . با اینکه مهلت ثبت نام ۲۲ خرداد تمام شده هنوز هم مشتاقان تماس میگیرند و تقاضا دارند . امسال با ۱۳ نفر اضافه تعداد گروه که دیگه باید بهش گفت هنگ مامانها !! ۱۰۰ نفر شده . امسال سفر سه شب و چهار روز با هواپیماست . هر نفر حدود ۱۳۰ تا ۱۳۵ هزارتومان هزینه برداشته که نسبتا خوبه .
تعداد بچه های نابینا ۴۵ نفره .
انشالله سفر در ۲۰ الی ۲۳ تیرماه صورت خواهد گرفت .
دعا کنید به خیر بگذره !!
این هم از قلوم این بار ! به قول خودم بانو قلوم بر وزن قدوم !! البته قلم یش ! این هم اصطلاح جالبیه .
تا بعد .

تولد بلاترین پسرم

خرداد۴

سلام
امروز تولد هادی کوشودوی شیطون بلاست که شیطونی های خرابکارانه ش تعریف کردنی نیست !!!
کیبوردم برچسب فارسی نداره ! خیلی سخته بتایپم …
فعلا این کیک رو داشته باشید تا بعد .
2338997892_8110eef6a9.jpg