مادر سپید

مادر یک روشندل

پشباق با ح ۳نقطه

آذر۲۳

سلام
عید گذشته قربان و نیومده غدیر رو به شما تبریک میگم ..
آخر بدقول های دنیا شدم ! …
دو هفته پیش ۱۰ آذر یکشنبه روز ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا (س)جشن کوچکی برای بچه ها داشتیم . بعد از این همه درگیری های کسالت باری که خانم سلیمانی ایجاد کرد و هنوز هم میکنه ، لازم بود یک حالی به حال و هوای بچه ها بدیم که روحیه بگیرند . با آقای فرضیایی (عموپورنگ) تماس گرفتم از دعوت استقبال کردند و برای بچه ها یک روز پر هیاهو و شاد و خنده به ارمغان آوردند .. و بعد از برنامه تعدادی عکس از بچه ها گرفتند که روز چهارشنبه روز معلولین از شبکه ۱ برنامه خودشون پخش شد .
قرار بود برنامه رو برای دوستان لینک کنم یا لااقل چند تا از عکس ها رو بزارم که نشد !! الان هم فرصت ندارم خیلی تو نت بگردم هر شونصد هزار سال نوری که وقت کنم بیام نت باید نیومده برم سراغ سه شیطونک بازیگوش بلا !!! :love برنامه مال تاریخ ۱۳ آذر چهارشنبه ست در بخش اخبار غنچه ها ..
چهارشنبه ۱۳ آذر روز معلولین هم از مجری برنامه رنگین کمان عمو نیما ( آقای مهیار مجیب) دعوت کردم که ایشان هم برنامه خوبی رو برای بچه ها ارائه دادند و خاطره خوشی در ذهن بچه ها به یادگاری گذاشتند ..
قضایای شیطنت های خانم سلیمانی هم همچنان برقراره ! جای تاسفه که ایشون با گریه و زاری پیش مسئولین مربوطه هنوز جای خودش رو تو مدرسه نگه داشته و باز هم جای تاسفه برای این سیستم عریض و طویل که از پس یه معلم نالایق که حیف از نام معلم که بر ایشون گذاشته بشه بر نیومده ! و هنوز بین ظالم و مظلوم در این شکایت نتونسته قضاوت کنه !
در حال حاضر ایشون به دستور مدیر عاموضش بدروش استثنایی به کتابخانه مدرسه جهت کتابداری فرستاده شده که عملا کلاسهایی که ایشان با معلمینش مشکل داشتند از رفتن به کتابخانه خودداری میکنند ! کتابخانه در حال حاضر شده پایگاه ایجاد رفتارهای پرتنش و ظالمانه علیه همکارانشون که در این بین متضررین اصلی بچه های بیگناه ما هستند !! واقعا جامعه معلمین باید از وجود ایشان و باندش در بین خود متاثر باشند ! فضای مدرسه در حال حاضر یک فضای مرده و بی انگیزه برای معلمین و دیگر پرسنله !
اما در این بین خوشبختانه بعد از عوض شدن معلم کلاس حسن بچه ها از نظر تحصیلی پیشرفت قابل ملاحظه ایی داشتند نمرات تک شون به بالای ۱۸ رسیده حتی حسن در نوشتن کند عمل میکنه و به خاطر این کندی دچار غلط های نوشتاری میشه نمراتش به بالای ۱۶ رسیده .
حسن دو سال هست که در انجام تکالیف کاملا مستقل عمل میکنه و نمرات ۱۴ تا ۱۶ اون برای من خیلی بیشتر از ۲۰ های سایر بچه ها ارزشمنده ! چون خوندن و نوشتن از روی کتاب های بریل و پیدا کردن صفحات از توی فهرست و خوندن تمام ریز نوشته ای صفحات کتاب های درسیش کاریه که حتی بچه های کلاس پنجم هم به تنهایی نمیتونند انجام بدند ..
بگذریم ..
خیلی وقته از بچه هام ننوشتم ! :goon
هادی سرماخوردگیش کهنه شده و به سینه و گوش هاش ریخته دکترش گفت خیلی جدیه اگر درمان نشه آسم میشه :confused! یه دوره درمانی شروع کردیم که با بدبختی بهش دارو میدم مدتی که اینقدر برای دارو دادن لپ هاش رو فشار دادم که دهنش رو باز کنه که لپ هاش قرمز شده و همونطور مونده :confused.. تو عمرم بچه به این بددوایی ندیده بودیم:waiting !! هر چی هم به زور بهش بدم بالا میاره انگار معده ش هم ناسازگاری میکنه !! صدبار داروش رو عوض کردیم حتی تزریقی هم دوره درمان گذرونده:brokenheart ولی هنوز هم خوب نشده ! :nottalking
فعلا ته شیشه شیرش کمی شیر و گلاب با دارو میریزم ولی همین یه ذره رو تا بیاد بخوردش از وقت دارو میگذره نمیدونم دروره درمانش موفقیت آمیز میشه یا نه:sad فکر کنم باز هم زورکی و با عملیاتهای خشانت بار بهش دارو بدم مطمئن تر باشه ! :dontknow.. خیلی نگران وضع سینه و گوش هاش هستم ..:cry بعد از ۱۰ روز هم باید نوار گوش ازش بگیریم .. نکنه این یکی هم یه جور دیگه یه اتفاقی براش بیفته !!!:nailbiting اون هم به خاطر بددوایی ! آخه مث بچه آدم هم بددوا نیست هر چی میخوره رو هم عق میزنه و میفرسته بیرون مکافاتیه ….
حسین مدتیه به تبعیت از حسن در پرسیدن شکل و صدای حروف سئوالاتی میکنه که گاهی باعث خنده میشه ..
حسین رو به امیر : بابا پشباق (بشقاب) با چه ح ییه ؟:thinking
امیر : به ح سه نقطه :devil:teeth
حسین با شادی رو به حسن : دیدی گفتم .. دیدی من راس گفتم !! :rolling
حسن امروز بهم گفت : وقتی برم تو بهشت اگه از خدا چشم بخوام بهم میده ؟!:heehee
گفتم : مگه چشم نداری ؟ (منظورش رو فهمیدم ولی خواستم دقیقتر حرفش رو بزنه:thinking)
گفت : نه منظورم بینایی ه ! :eyelash
گفتم : اگه خودت بخوای میده .. پرسیدم حالا میخوایی یا هنوزم نمیخوایی :eyebrow؟
گفته : نه نمیخوام :regular! بعد ریز خندید و چشماش برقی زد و گفت میخوام میخوام ولی تو این دنیا نه تو اون دنیا میخوام هم بینایی داشته باشم هم یه جفت بال که برم پیش امام ها و بتونم اونا رو ببینم ..:angel
تا بعد ..

روز جهانی معلولین

آذر۱۶

سلام
روز جهانی معلولین گذشت و مطلبی برای وبلاگ حاضر نکردم مطلب سال قبل که اتفاقا کامنت جدیدی هم گرفته رو میگذارم فکر میکنم هنوز هم خوندنی باشه ..
امروز روز جهانی معلولین هست . روز تبریک گفتنیی به نظرم نمیاد .
این روز روزیه که برخی مسئولین و سازمانهای مربوطه شروع میکنند به شعار دادن های همیشگی و دودورو دودور کردن که آی ما این امکانات رو به معلولین میدیم اون امکانات رو میدیم تا مردم عادی پیش خودشون فکر کنند وااای خوش به حال اینا مدرسه هاشون مجانی سرویساشون مجانی بیمه شون مجانی هزینه درمانشون مجانی این ور مجانی اون ور مجانی این بنده های خدا خوب شد معلول شدند و همه چیزهاشون مجانی شد واسه همین آرزو میکنند کاش جای اونا بودند و از این مواهب دولتی !!! مجانی استفاده میکردن برای همین این روز رو به معلولان تبریک میگند !
امروز نیومدم این حرفها رو بزنم . از این بنده های خدا هیچ انتظاری نیست همه شون مثل خودمون بنده سراپاتقصیر هستند که دروغها و وعده وعیدهاشون هم حساب و کتاب نداره !
حرفی که امروز برای بر و بچه های معلول بزنم یک چیز دیگه است . یک هدیه است از طرف امام معصوم است امامی که هنوز منتظر واقعی نداره و سالهای غیبتش به واسطه گناهان ما بیشتر و بیشتر میشه .
دیروز حسن به من گفت برایش کتاب بخوانم گفتم هر کتابی که دوست داره بیاره تا بخونم کتابی که این کودک روشندل از کتابخانه بزرگمون انتخاب کرد حرفها و هدیه هایی نوید بخش برای همه ما داشت .
دوران حکومت حضرت مهدی دوران زدوده شدن همه آلودگی ها و فسادهاست چه فساد شخصی چه تباهی های اجتماعی و چه آلودگی های محیط زیست . خدای متعال به برکت آن حضرت و دم مسیحایی اش بیماران را شفا میبخشد و بیماری های صعب العلاج را درمان میکند .
خدای متعال در شب معراج به پیامبرش فرمود :
همانا من به وسیله او (مهدی حجة بن الحسن) نابینایان را شفا میبخشم و به وسیله او مریض ها را درمان میکنم .
(بحار الانوار علامه مجلسی ، جلد ۵۱ به نقل از کمال الدین )
آن حضرت نه تنها بیماری های ساده را شفا میدهد بلکه معلول هایی را که امروزه بشر از درمان او عاجز است را بهبودی میبخشد که او را دمی مسیحایی ست .
امام سجاد در ترسیم ان دوران میفرمایند :
آن گاه که قائم ما قیام کند ،‌خداوند تمام بیماریها را از شیعیان ما دور میکند و ایشان را توان میبخشد .
(الغیبة ، ابن ابی زینب /۱۷۱ و الزام النصب /۱۳۹و۲۳۰ نقل کتاب مخطوط درباره امام زمان ترجمه لطیف راشدی )
حضرت باقر فرمودند :
هر کس قائم اهل بیت مرا درک کند اگر بیمار باشد بهبود میابد و اگر ناتوان باشد نیرومند خواهد شد .
(کتاب المهدی /۱۹۷ ، بشارة الاسلام /۲۴۳ و بحار الانوار علامه مجلسی جلد ۵۲ /۳۳۵ نقل از کتاب مخطوط درباره امام زمان ترجمه لطیف راشدی )
عمر مردان در عصر حضرتش چندین برابر عمر کنونی خواهد شد امام صادق فرمودند :
در دوران حکومت او آنقدر مردمان عمر میکنند که برای هر یک از ایشان هزار فرزند پسر به دنیا خواهد آمد .
(الغیبة شیخ طوسی/۲۸۰ نقل از کتاب مخطوط درباره امام زمان ، لطیف راشدی )
آقایون ذوق نکنند که میتونند با ۱۰۰ نفر خانم ازدواج کنند مقصود از نوه نتیجه ندیده نبیره و …… هست و کثرت تعداد فرزندان هست ، عدد ۱۰۰۰ منظور کثرته و نه عدد دقیق !
حتی در روایات اسلامی اشاره به تغییرات کیهانی دارد که طول سال از یک سال به مدت ۱۰ سال افزایش میابد ، یعنی هر یک سال در زمان حکومت حضرت به اندازه ۱۰ سال در دوران قبل از ظهور است .
امام باقر در حدیث دیگری میفرمایند :
هر سال در آن دوران برابر ۱۰ سال شماست .
ابوسعید از حضرت پرسید :
سالها چگونه طولانی میشود ؟
حضرتش فرمود :
خداوند به فلک دستور میدهد که آرامتر بچرخند و بدین گونه روزها و سالها طولانی تر میشود .
بحار الانوار علامه مجلسی جلد ۵۲/۳۳۹
از این روایت برمی آید که حتی در وضعیت کهکشانها نیز تغییراتی رخ خواهد داد و زمان در گیتی طولانی خواهد شد .
در عصر حکومت حضرت مهدی (عج) دانش به اوج خود خواهد رسید و مشکل ارتباطات به کلی حل خواهد شد ، عمر طبیعی انسانها چند برابر خواهد شد به سوی دیگر سیاره ها همگان سفر خواهند کرد . ایا این سعادت حقیقی نیست ؟
غیر از تلاشی که برای بهتر زندگی کردن عزیزانمان میکنیم خوب است به جای انتظار از مسئولین مربوطه تمهیدات و تسهیلاتی برای به زیستی دوستان و فرزندان و اقوام ما می اندیشند باشیم دست به دعا برداریم تا منجی خود منجی مان شود .
التماس دعا .
تا بعد .

سرود سبز آمدن تو

آذر۹

روزی که آمدی به سطح مبارک خاک گرم جنوب ، همه گیاهان به سمت رستخیز سبز بهار هدایت شدند . و باد های آواره شکوفه های آمدنت را به درب خانه ها و کوچه های شهر هدیه بردند .
تو آمدی به سادگی ابرها که لیز میخورند در سرسره بادهای جنوب و گرم میوزند به دامن کوه های صبور منتظر .
و من اینک سالهاست که در معرض تابش نور بلند تو از این همه مهربانی مبهوت مانده ام . و نمیدانم تا به کجای وسعت ابرهای مهربانی تو ادامه دارد پس از این بارش بی ادعا و پاک . و تو هر روز به چشمان کویری من میتابی و مرا به دستان مهربان بیداری میسپاری و من تا به شب گیج میخورم از این همه وسعت که نگاه تو دارد و میدانم که هرگز و هرگز و هرگز قدرت شمارش لحظه های بی تو بودن را ندارم .
ای ابر بلند آرزوهای من ، هر لحظه بر کویر دستان من ببار که باریدنت را از لحظه تولد به یاد دارم .
میلاد تو را به همه مادران ابر و دختران گیاه و همسران رود و فرزندان خاک تبریک میگویم .
همسرت امیر …

تلودم

آذر۸

سلام برهمه
من اومدم یعنی به دنیا اومدم:angel
چیه خب چرا اینجوری نگاه میکنید بعد از این همه سال که نمیدونستم چه روزی متولد شدم حالا که میدونم حیف نیست حسابی تولد نگیرم:tounge
پس تولدم مبارک این روز عزیز رو به همه مخصوصا امیر و سه تفنگدار گرامی تبریک میگم:shades
قدر مسلم اینه که اگه من دنیا نیومده بودم الان حسابی منو کم داشتن دیگه مگه نه؟:devil
برای خوندن روایات تولدم هم به پست سال گذشته همین تاریخ مراجعه کنید:smug