مادر سپید

مادر یک روشندل

آنها هیچ وقت شاگرد اول نمیشند !

اردیبهشت۲۷

سلام
بیشتر از ۶۰ نفر برای این زیارت همراه من خواهند بود با اینکه ثبت نام چندین بار تمدید شد و بالاخره مهلت تمام شد اما هنوز تقاضا برای همراهی هست که دیگه بیشتر از این خوابگاه اقامتگاه ظرفیت نداره ! انشالله سفر به سلامتی انجام بپذیره و نظر همه جلب بشه . کمک خیرین محترم خوب بوده فعلا حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ تومان کم داریم که امیدوارم زودتر این مشکل هم حل بشه .
این گردش زیارتی و البته سیاحتی برای بچه هایی هست که هیچ وقت سوگلی کلاس مدرسه نبودند و هیچ وقت هم نمیتونند شاگرد اول بشند تا بلکه باز هم گل چین و دست چین بشند برای یه اردو …
این اردو برای بچه هاییه که مادراشون حسرت میخوردند یه بار هم نوبت بچه های اونا بشه که رضایت نامه اردو رفتن به مدرسه بچه شون بفرستند .
این اردو برای بچه هایی که هزینه کمر شکن دارو ها و درمانشون به اولیاشون اجازه نمیده به فکر سیاحت و زیارت بیفتند ….
یه خبر دیگه از محمد . محمد باز هم دچار حمله های شدید تشنج شده چند روز پیش تولدش بود و او به قول خودش بهترین هدیه تولد عمرش رو گرفت و طی این چند روزه اینقدر روحیه اش خوب شده که تا به حال دچار حمله نشده گویا روزی که جشن فراگیری الفبا بوده عمو پورنگ به مدرسه شهید بابایی واقع در خزانه رفته و در جشن محمد هم شرکت کرده . محمد و دوستانش به حدی شگفت زده و خوشحال شده بودند که در حد باورشون نبوده که عمو پورنگ به دیدنشون اومده ! جالبه عصر که محمد عمو پورنگ رو در برنامه دیده بود چون با همان لباس صبح اجرا داشته فکر کرده که عمو او رو میبینه و از خجالتش رفته یه شورت بلند پوشیده !:laughing
آقای فرضیایی بچه ها رو به آینه ایی تمام نما از زیبایی و لطافت و قدرت لایزال الهی تشبیه میکنه و میگه با یدند هر کدام از این بچه های دریا دل هر بار و هر بار به رازهای خلقت انسان و پیچیدگی آفرینش پی میبرم .
برای ایشان که صادقانه و عاشقانه به کودکان کشورمون خدمت میکنه آرزوی سلامت و سعادت دارم .
بعد از صحبت مجدد عمو پورنگ با محمد او از بستر بیماری بلند شده ! چقدر راحت و چقدر زیبا میشه با صداقت دل بچه ها رو شاد کرد . صداقت تنها چیزیه که میتونه موفقیت و محبوبیت رو همراه بیاره و این همان چیزیه که آقای داریوش فرضیایی به اون عمل کرده .
لازم دونستم با نوشتن این چند خط از آقای فرضیایی تشکر کنم .
از همه شما بابت کوتاهی در دید و بازدید بلاگی عذر خواهی میکنم . باید برم کافی نت خوبی گیرم نیومده کمی معذبم:embaressed . سلامت باشید .
تا بعد .

بیمه !

اردیبهشت۲۱

سلام
یه سلام دیگه از یه کافی نت دیگه :sad !
برای سفر مشهد خیلی سرم شلوغه دائم تلفن و تلفن و تلفن !!! چند کانال برای کمک هزینه سفر زدم که داره نتیجه بده ! کل هزینه سفر طوری که حساب کردم نزدیک ۳ میلیون هزینه سفر میشه !
تعداد نفرات ۵۵ نفره ..
به فکر رسید ممبعد هر سفر یا گردشی که خواستم بچه ها رو ببرم از بیمه یک هفته ایی استفاده کنم اما نمیدونم اصلا همچین بیمه ایی از مادر متولد شده یا نه !؟
کسی اطلاعات درباره بیمه های مختلف داره که فقط برای چند روز گروه رو بیمه حوادث کنه یا نه ؟
درباره هزینه سفر که ÷یشنهاد دادید ممنونم از همه تون فعلا مشکل خاصی نداریم ! قولهایی داده اند تا ببینیم قسمت بچه هامون میشه یا نه !
باید برم حسین کافی نت رو رو سرش گذاشته :laughing
تا بعد .

بزرگترین اردوی کودکان روشندل

اردیبهشت۱۳

سلام
مثل اینکه حالم بهتره که تونستم بشینم و بنویسم … این مدت اصلا حس نوشتن نبود ، ولی اومدم با خبرای خوب . از کدومش شروع کنم ؟؟؟؟!!!
از خبر بهتر شدن بینایی حسن یا بزرگترین اردویی که تا حالا تدارک دیدم !؟؟:eyelash
از حسن شروع میکنم .. آخرین خبری که ای بینایی حسن دادم این بود دو یا سه هفته پیش بود حسن داشت نماز میخوند و شما نمیدونید نمیدونید نمیدونید که چقدر قشنگ نماز میخونه درست و حسابی و خیلی دوست داشتنی … شروع کردم با موبایل ازش فیلم گرفتن حدود ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتریش ایستاده بودم که همانطور که داشت سوره حمد رو قرائت میکرد به طرف من نگاه کردن ، رو به پدرش کردم که تو کف نماز خوندن حسن دل ضعفه کرده بود به چشمای حسن اشاره کردم و به پدرش فهماندم داره به سمت من نگاه میکنه ! باورش نشد اومد جلوی حسن و دستش رو ۵۰ سانتی صورت حسن گرفت همان موقع حسن به رکوع رفت و تا از رکوع بلند شد دست پدرش رو گرفت و وسط نماز گفت : ااا این دیگه چیه ؟ و نمازش رو ادامه داد …
اشک تو چشمامون حلقه زد … اگه خود امیر نمیدید هیچ وقت باورش نمیشد هر چند هنوز هم برای من باور کردن اینکه حسن میتونه دست ما رو ببینه خیلی مشکله . خدایا همیشه شاکرم و خواهم بود .
و اما اردوی …
من تا به حال حدود ۵۵ نفر رو ثبت نام کردم که هنوزم ادامه داره نهایتا حدود ۶۰ نفر خواهند شد مادران و کودکان خردسالشون که تعدادی هم از اقوام هم هستند که برای کمک به مادران پذیرش شدند … پر از انرژی و شور و شعفم ولی یه مشکلی داریم … مشکلی که همه دارند ….> مشکل مالی .
نه که فکر کنید خانواده های استطاعت مالی ندارند و خیلی از نظر مالی در سطح پایینی هستند اما اینقدر هزینه درمان بچه ها بالاست که اصلا چیزی در سبد خانوار خانواده ها جهت تفریح و سفر چیزی باقی نمیمونه ! به هر کی تونستم گفتم برای کمک مالی اگه استطاعت دارند کمک کنند اما هنوز چیزی دستم رو نگرفته که بشه روش حساب کردم ، شهریور گذشته یکی از خانواده ها ۴۰۰ هزار تومان کمک کرد که همه بچه ها و دو سه تا خانواده ها رایگان به پابوس اما رضا رفتند اما امسال هنوز به طور قطع کسی اعلام امادگی نکرده …
خود امام رضا دعوت کرده خودش هم برسونه !:wink آقا جون منتظریم برسون !
اردو از ۲۵ الی ۳۰ خرداد پیش بینی شده که بستگی داره کی بلیط قطار تهیه بشه . کاش میشد یه مانور خبری کوچکی روی این جمع بدیم .
این اردو بزرگترین اردویی ست که از طرف جمع اولیای روشندلان ترتیب داده شد . از این جهت میگم بزرگترین چون کسی رو غیر از خودم نمیشناسم که گروه اردویی برای خردسالان روشندل ترتیب داده باشه .
راستی حال دستم بهتره ولی جاتون خالی تو پله ها خودم زمین با کمر از کمر پیاده شدم :laughing احساس میکنم ستون فقراتم آسیب دیده باشه ! برم دکتر لابد باید یه شیشه روغن کرچک برای عکسبرداری بخورم که خاطره خوبی ندارم !!:sick
از حال محمد هم میخواتم بنویسم :confused
محمد هفته پیش در اخرین حمله تشنج مقدار زیادی خون بالا آورد که یک هفته بستری شد ! ابتدای مری زخم شده که مدت زیادی با اینکه محبوبه مادرش به دکترش گوشزد کرده سرگیجه ها و کم خونی عجیب محمد رو ولی تا به این حال و روز نیفتاد دکتر به حرف مادرش ترتیب اثر نداده ! برای کنترل تشنجش باید شیاف دیازپام استفاده کنه چون به ترکیب داروی های خودی حساسیت داره محصول خارجی مصرف میکنه ! دونه ای ۱۸۰۰۰ تومان !!!:surprise
چی بگم ؟ :brokenheart

راستی روز معلمه !:sad یادآوری خوبی نیست ! سالروز رسواگری خیانت و جنایت حرفه ایی معلم نمونه استثنایی که هنوز هم اثراتش باقی مونده ! رجوع کنید به مطلب فرضیات مادرانه !که توسط خانم حسینی در روزنامه اطلاعات چاپ شد و خبرش در آموزش پرورش استثنایی ترکید و …
ولی به معلمهای خوب تبریک میگم .
به آرشیو بلاگ قبلیم سر میزنم میبینم اون وقتا بیشتر از بچه ها مینوشتم ! ولی حالا کمتر . شاید اگه بخوام موجه کنم اینه که حسن امسال مدرسه نمیره ! و من تا حدی از رفتن به جمع بچه های روشندل محروم شدم !
واااای داره دیرم میشه از کافی نت شهر کتاب یوسف آباد دارم آپ میکنم حسن پارک شفق کلاس نقاشی داره .مربی خوبش داره برای مسابقه نقاشی کشوری و بعد بین الملی نقاشی با بچه ها کار میکنه !
فرصت اصلاح غلط تایپی ها رو ندارم:embaressed ببخشید !
فعلا تا بعد . :regular
همه تون خوبید خوب بمونید .