مادر سپید

مادر یک روشندل

اردوی خانوادگی :

شهریور۱۹

سلام من یاس خواهر یکی یک دانه ی ریحانه هستم!:eyelash و خیلی هم خوبم:tounge و ریحانه هم خیلی منو دوست داره و تازه منم خیلی ریحان و بچه هاش رو دوست دارم!:love اِ من که نیومدم این چیزا رو بگم که! حالا شما بی خیال روابط خانوادگی ما بشید!:wink ریحان و برو بچ و چند تا از دوستاشون دارن می رن مشهد. :teethیه سفر دسته جمعی بچه های روشندل به خونه امام رضا.:regular چهارشنبه با قطار میرن. این سفر چند اتفاق جالب و چند تذکر داره!
اتفاقات اخلاقی:
۱- یک مادر خوب که دلش می خواست بچه اش مثل همه ی بچه های عادی به اردو و سفرهای دسته جمعی با دوستانش برود طرح این سفر رو داده.:love
2- یک انسان خوبتر که تازگی ها خیلی از این آدم ها کم شدند هزینه سفر ۱۰ نفر (که توان مالی کافی نداشتند) رو تامین کرده.:love
3- یک انسان خیر و خوب هم بلیط قطار جور فرمودند.:love
4- یک عکاس خوب و گزارش گر قابل که قرار بود به این سفر بره دودر کرده و زده زیرش! البته اون من نبودم ها!! :teethخلاصه اگه یکی می تونست این کار رو انجام بده خیلی خوب بود.
نکات انحرافی:
“بچه های استثتایی نباید سفر بروند چون درد سر ایجاد می کنند!!!”:angry البت این نظر بنده نیست نظر افرادی است که باید شرایط را برای بچه های استثنایی مثل بچه های عادی فراهم کنند، البت فکر می کنم هیچ کسی در دولت و سازمانها همچین وظیفه ای بر عهده نداره!!!
من همیشه می بینم که ریحان خیلی تلاش می کنه که بچه های روشندل و دوستای حسن رو دور هم جمع کنه. چند اردوی کوچیک راه انداخته و چند بار دسته جمعی بچه ها و والدیتشون رو به پارک و شهربازی و اردوگاه های تقریحی دعوت کرده. اوایل جمع کردن بچه ها خیلی سخت بود اما حالا دیگه ریحان استاد شده!! وقتی این همه تلاش رو می بینم فکر می کنم چرا بچه های عادی این جور جمع ها رو ندارند؟؟؟ و به این جواب رسیدم که آموزش و پرورش استثنایی شاید داره کم میذاره!
من یک معلم هستم و چند سالی در مدارس و آموزشگاه ها بودم ولی هیچ وقت ندیده ام که بچه خارج از مدرسه دور هم جمع بشند و به اردوهای سالم و بی دردسر بروند. و همیشه مدارس امکانات تفریح های دسته جمعی رو در اختیار دانش آموزان قرار می دن. در صورتی که این بچه ها اصلا همچین امکاناتی ندارند.
من احساس می کنم که نگاهی که دولت و جامعه به این بچه ها می کنه مثل نگاه کردن به جوجه گنجشکی است که از خونه اش دور افتاده! همه دلشون میسوزه ولی هیچکس این جوجه رو برنمی داره که پرواز یادش بده تو دلشون میگند این جوجه مردنیست!!!!
….. «« پرواز را به خاطر بسپار، پرنده مردنیست.»» ……

من هنوز هستم !

شهریور۱۴

سلام
خوبید !؟ من دارم تازه بهتر میشم … بعد از اینکه دو تا اردو بردم و یه کمی فکر کردم و به اتفاق همسرم جسورانه ترین تصمیم رو گرفتیم ! محروم کردن سیستم آموزشی از یک کودک استثنایی تیز هوش !
امسال حسن به مدرسه استثنایی قدم نخواهد گذاشت ! زنده باشیم من و باباش که مطمئنا خیلی بهتر میتونیم استعداد های او رو بارور کنیم !
اردو دو جا رفیتم حای شما خالی ! شهر بازی و باغ وحش …
عکسهای بچه ها رو از زاوبه دبد عکاس جوان و هنرمند ایلنا ببینید .
آقای خیر خواه از عکاسان بسیار قوی و حرفه ایی هستند . براشون آرزوش موفقیت و سلامتی میکنم .
ممکنه به این زودی نتونم بیام کامپیوترم لب به لب ویروسه !الان هم منرل یاس خواهرم هستم …
لپتاب یاس حروف فارسی ندارم زجر کش میکنه …
تا بعد .