مادر سپید

مادر یک روشندل

سرگردانی ۱۱۰ نفر از معلولین و خانواده هایشان در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد

تیر۲۶

‘گزارش خبری از تاخیر ۷ ساعت و نیمه پرواز مشهد – تهران
۸ سال است که مادران کودکان روشندل در اقدامی خودجوش فرزندان خود را به پابوس امام رضا (ع) میبرند . امسال برای نخستین بار جهت تجربه سفر هوایی این عزیزان تلاش مضاعفی صورت گرفت و گروه ۱۱۰ نفری کودکان روشندل با همراهی مادران شان عازم مشهد مقدس شدند . سفر هوایی تهران – مشهد با هماهنگی و کمک مسئولین فرودگاه مهرآباد توسط شرکت هواپیمایی زاگرس صورت گرفت و امید آن بود که در سفر بازگشت مشهد – تهران این گروه که اغلب ایتام معلول بودند خاطره خوش اولین پرواز خود را تکرار نمایند . لیکن با کمال تعجب و ناباوری پس از تحویل بارها و دریافت کارت پرواز در انتظار تاخیر یک ساعته پرواز بودند که مدیر شرکت هوایی فارس ایر قشم و دیگر مسئولین فرودگاه هاشمی نژاد مشهد به جای همراهی و همکاری با مسافرین این پرواز اعلام کردند که اجازه پرواز بیش از ۴-۵ نفر از معلولین بینایی یا جسمی – حرکتی و خانواده هایشان را نخواهند داد بدین ترتیب قاعدتا از ۲۲ پرواز باید استفاده کرد ! این اقدام شگفت آور در حالی بود که این عزیزان با همراهی خانواده هایشان به مشهد مقدس عازم شده بودند .
پس از ساعتها انتظار با پیگیری سرگروهای این گروه مادرانه تعداد ۳۰ نفر از این عزیزان در دو پرواز به تهران بازگشتند و ۸۰ نفر باقیمانده پس از ۷ ساعت و ۴۵ دقیقه سرگردانی در فرودگاه هاشمی نژاد سرانجام در ساعت ۱ و ۴۵ دقیقه صبح با پرواز فوق العاده شرکت کاسپین به تهران برگشتند در حالی که مهمانداران پس از پذیرایی مختصری مسافرین این گروه را در سالن انتهایی هواپیما تا مقصد تنها گذارده و حرمت انسانی را زیر پا گذاشتند .
باید منتظر ماند که واکنش مسئولین هواپیمایی کشور نسبت به این اقدام غیر قانونی و غیر انسانی چه خواهد بود ؟ آیا با برخورد با متخلفین از تکرار چنین حوادثی جلوگیری خواهند کرد یا با سکوت خویش باعث تکرار چنین رفتارهای غیر انسانی نسبت به معلولین خواهند شد !؟
مادر یک روشندل .

۷ نظر برای :

“سرگردانی ۱۱۰ نفر از معلولین و خانواده هایشان در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد”

 1. در ۲۶ تیر ۱۳۸۹ و در ساعت ۴:۳۶ ب.ظ خودم گفته :

  سلام
  خیلی متاسفم. نمی دونم چی می شه گفت و چطور باید عس العمل نشون داد، این جور وقتا به نظر می رسه حتی شکایت کردن هم راه به جایی نمی بره و فقط تلف کردن وقت و خورد کردن اعصابه. فقط می تونم بگم ای کاش می فهمیدیم

 2. در ۲۷ تیر ۱۳۸۹ و در ساعت ۳:۵۰ ق.ظ مهشید هاشمی گفته :

  جای تاسفه !
  ———————————
  به هرحال زیارت همگی قبول #flower

 3. در ۲۷ تیر ۱۳۸۹ و در ساعت ۱۰:۱۱ ق.ظ آشنایی با یک معلول قطع نخاع گفته :

  سلام بر مادر خوب و نمونه
  ممنون از لطف شما در انجام این همه کار خدا و بنده دوست
  ایشالله روزی روزگاری مشکلات حل میشه و امیدواریم که قبلش ما حل نشیم
  با آرزوی سلامتی برای شما
  همیشه بهاری و شاد باشید و
  لذت بردن از اونچه که داری را فراموش نکن بخصوص نفس کشیدن

 4. در ۲۸ تیر ۱۳۸۹ و در ساعت ۱۱:۴۵ ق.ظ نسیم گفته :

  سلام خسته نباشی از زحماتتت

 5. در ۳۰ تیر ۱۳۸۹ و در ساعت ۳:۱۷ ب.ظ مردخاکستری گفته :

  سلام – اصولا وقتی این مشکلات پیش میاد بهتره به جای هواپیما با قطار مسافرت کنید مامانه سپید#smile هم ارزونتره هم راحت تر فقط کمی طولانی تره – الته یک مشکل هست اون هم دستشویی رفتن این بچه های گل هست که من نمی دونم چطور تو قطار می شه از پسش براومد!

 6. در ۳۱ تیر ۱۳۸۹ و در ساعت ۸:۴۸ ب.ظ مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو گفته :

  مادر سپید سلام،
  مدرسه کارآفرینی اجتماعی پرتو را با الهام از جبار باغچه بان، که برای اولین بار کودکان ناشنوای ایرانی را مورد توجه ویژه قرار داد و گامی بلند به سوی پیشرفت برداشت، راه اندازی کرده ایم. به امید آنکه ایرانی آبادتر بسازیم.
  در این راستا علاقه مندان و کارآفرینان اجتماعی را در گروه های مختلف مدرسه کارآفرینی اجتماعی خورشید( اتاق حامیان کودک، حامیان محیط زیست، ترویج بهداشت و اتاق توانبخشی) گرد هم می آوریم تا یکدیگر را بشناسند و با استفاده از تجربه های مختلف، موسسات خود را گسترش دهند و یا با شرکت در دوره شش هفته ای رایگان و مجازی، به تاسیس یک موسسه اهتمام ورزند!
  همچنین در سایت پرتو میتوانید مصاحبه با کارآفرینان حوزه های مختلف در سراسر دنیا را بخوانید و ضمن آشنایی با آنها از تجربیاتشان برای کشورمان الهام بگیرید.
  برای اطلاعات دقیق تر و آشنایی با مدرسه پرتو شما از سایت پرتو دیدن کنید!
  http://www.partoschool.org

 7. در ۳ مرداد ۱۳۸۹ و در ساعت ۱۲:۳۸ ب.ظ کوثر گفته :

  سلام خیلی اتفاقی شما رو در سیمای خانواده دیدم! البته از وسطای برنامه دیدم! زیارتم قبول #grin