مادر سپید

مادر یک روشندل

محکومیت جدید کودکان استثنایی

فروردین۲۷

ایا داد رسی هست ؟ ایا در دولت تدبیر و امید برای کاهش ظلم و فشار بر خانواده های کودکان استثنایی نیز تدبیری اندیشیده شده است ؟

باز هم به بهانه هایی گروه دیگری از بچه های استثنایی از تحصیل محروم شدند ! چند روز است که قامت امیر ، رضا ، علی ، و .. بر سر ویلچرهایشان خم شده است و در حسرت تنها امکان اموزشی زندگی شان یعنی تحصیل چشم به راه سرویس مدرسه مانده اند ، زیرا مدیر مدرسه ی استثنایی جسمی حرکتی ا.ع واقع در میدان فردوس اعلام کرده است که دانش اموزانی که قدرت پرداخت هزینه ی ۱ میلیون تومانی سالانه سرویس ایاب و ذهاب مدرسه را ندارند دیگر حق ندارند پا به مدرسه بگذارند ! از ۱۶۰ نفر دانش اموز این مدرسه کمتر از ۷۰ تن توانسته اند این مبلغ را تهیه کنند و تعداد زیادی از دانش اموزان پس از اخرین تهدیدات مدیر مدرسه درست زمان امتحانات خانه نشین شده اند ! از امکانات اموزش و پرورش فقط یک سرویس مدرسه رایگان بود که سال گذشته مبلغ ۲۰۰ هزارتومان برای آن کرایه سرویس گرفته بودند و امسال ۱ میلیون تومان !
اولیای این دانش اموزان حتی به اموزش و پرورش اسثنایی شهرتهران با مدیریت جناب اقای پ نیز مراجعه کرده اند ولیکن ایشان جواب داده اند حرف حرف مدیر است باید هزینه سرویس را پرداخت کنید ! مدیر مدرسه نیز پس از شنیدن فریاد نداری و مستضعفی این والدین بی تفاوت گفته است که : گوش من از این حرف ها پر است !
من نمیدانم دیگر چه بهانه ایی باقی مانده برای محروم کردن بچه های استثنایی از تحصیل ! مادامی که فرزند روشندلم در سیستم اموزش و پرورش استثنایی تحصیل میکرد از کتاب بریل و معلم رابط محروم شد ! چنانچه که تحصیل در سیستم اموزش و پرورش را به لقایش بخشیدیم و به سیستم اموزشی حوزه علمیه روی اوردیم ! عدو سبب خیر شود انشالله

چرا در دولت جمهوری اسلامی ایران که سنگ مسلمانی به سینه میزند وقتی یک خانواده دارای عضو دارای معلولیت میشود باید و باید همه ی هزینه های درمانی اموزشی بهداشتی تفریحی و تمام امکاناتی که بعضا به رایگان در اختیار شهروندان دیگر است را پرداخت کنند !؟

گویی خانواده های کودکان مظلوم استثنایی استثمار شده اند تا همه ی هزینه های زندگی فرزندان و عزیزانشان را پرداخت کنند آنها محکوم هستند که این گونه غرامت بدهند !

ما میخواهیم اگر کسی در یک خانواده مریض شد . بیش از رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد . مقام معظم رهبری !

۵ نظر برای :

“محکومیت جدید کودکان استثنایی”

 1. در ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ و در ساعت ۱۱:۳۲ ق.ظ فاطمه از مشهد گفته :

  سلام مادر سپید خوبین انشالله عزیزم دیگه اون سبک جامعه به سمت اسلامیت سوق پیدا میکرد تمام شد جامعه داره به سمت سبک جاهلیت پیش میرود
  وضع خراب است دولتی که به ظاهر شیپور برداشته و میگوید دولت تدبیر و امید
  غم ها را در دل نهان کن تا روز قیامت بر سر شان تخلیه کن

 2. در ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ و در ساعت ۱:۳۲ ب.ظ خودم گفته :

  جمله آخر نکات زیادی رو روشن می کرد. امیدوارم درست بشه

 3. در ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ و در ساعت ۸:۴۲ ب.ظ جامعه مجازی معلولین شهرری » محکومیت جدید کودکان استثنایی گفته :

  […] منبع: مادر سپید […]

 4. در ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ و در ساعت ۱۲:۰۹ ب.ظ هنا گفته :

  معلومه چرا دیگه! پس هزینه جشن روز زن و سکه هاشون رو از کجا در بیارن، چه توقعها داری خانوم.

 5. در ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ و در ساعت ۶:۵۸ ب.ظ azar گفته :

  cheh dardnak