مادر سپید

مادر یک روشندل

ال ـ کارنیتین فقط ویال

آبان۱۴

سلام
خدمت حضور انور دوستان مهربان حسن که در صدد تهیه داروی ال کارنیتین هستند عرض کنم که دکترش تاکید کرد قرص های رایج سایت ها و داروخانه های خارجی ال کارنیتین حتی با دوز ۱۰۰۰ میلی گرم یا ۱ گرمی نیز برای حسن جنبه درمانی نداره و فقط باید ویال های ( امپول خوراکی) که از قبل تهیه میکردیم را تهیه کنیم و یا از شربت های ۲۵۰ میلی گرمی ایرانی استفاده کنیم و در سه نوبت در روز مصرف را به دو گرم برسانیم .. ال – کارنیتین برای :

تاثیرات بر روی توده استخوان
اثرات آنتی اکسیدانی
بهبود بیماری های قلبی:( حملات قلبی. نا رسایی های قلبی.آنژین ها.بیماری عروق محیطی. لنگی متناوب)
کمک به بیماران دیابتی
بهبود عملکرد ورزشکاران استقامتی
کاهش وزن
بهبود آلزایمر و بیماری اختلال حافظه
بیماری های کلیوی و دیالیز
ناباروری مردان
بهبود سندروم خستگی مزمن
بهبود بیماری جنون
کاهش استرس اکسیداتیو

نیز استفاده میشه که اغلب داروهای رایج در سایت ها که دیده ام برای همین منظور استفاده میشوند .. فعلا در این این ۵-۶ روز ۴ تا شیشه شربت رو تمام کرده ! حداقل ای کاش مکانیسم درمانیش تاثیر لازم رو باشه ! چند روز دیگه مشکلات گوارشی و عوارض این داروها هم گریبانگیر خواهند شد …

امروز رفتم با اصرار از منشی دکترش خواستم که دارو رو در نسخه جدید دفترچه بیمه اش که تازه تعویض شده بنویسه !منشیش هم خداس استغفرالله !! ، سرشو بالا نمیاره حتی نگاهت کنه ، با اخم و عصبانیت دائمی اش گفت : نسخه فقط روزی که ویزیت میشید نوشته میشه . یک کلاااام .. بیشتر از ۱۰ دقیقه جلویش سکوت کردم و ایستادم تا شاید سرشو بلند کنه حداقل بگه برو خدا روزیتو یه جای دیگه حواله کنه ، دوستش آمد و بگو بخند کردند ، دوباره خواستم دست کم اسم دارو رو روی برگه سربرگ دار پزشک بنویسه که برای دوستم در ایتالیا اسکن کنم ،‌ بلاخره نوشت .. شاید از رفیقش انرژی مثبت گرفته بود یا جلوی اون نخواست کار بیمارش رو راه نندازه و شایدم التماس قوی تری نیاز بود وجدان ایشان کمی به خودش بیاد .. ممکنه با این نسخه دارو رو از ایتالیا تهیه کرد .

آدم از هر چی که بدش بیاد سرش میاد !! من هیچ وقت از کسی نمیخوام برایم کاری انجام بده ( حتی از مادرم !!) چه برسه به این که التماسش هم بکنم !!! ولی وقتی سرو کارت که با انسان نماها بیفته باید سرتو کج کنی و با احترام درخواست کنی ! اکه نشد التماس کنی .. واگذار میکنم به خدا .. چکار دیگه ایی میشه کرد !؟!!‌

بازم انسانیت دکتر داروخانه … دکتر داروخانه ایی که همیشه داروها رو از آنجا تهیه میکردم وقتی شنید به علت نرسیدن دارو دست حسن لمس شده با چند تلفن به همکارانش قول داد که فردا دو بسته دارو برایمان تهیه کند با همان قیمت قبل : ۱۰۹۰۰ تومان . این دو بسته برای مصرف ۱۰ روز کافیه و بعد از آن هم خدابزرگه ..

اگر قوطی دارو دستم برسه و شرکت دارویی رو بشه شناسایی کرد ، راحت تر میشه دارو رو پیدا کرد .
۱۵ آبان حسن نوبت ویزیت داره . نمیدونم باز هم دکترش با آن خونسردی و بی تفاوتی ظاهریش چه کمکی میتونه به حسن کنه ؟! من که چشمم آب نمی خوره . تشنج یا سکته مغزی در کودکان برای ایشان عادی تر از عطسه کردن هست . براحتی میگه اگر تشنج کرد دارویش رو کم یا زیاد میکنم ! هربار تشنج کل سیستم عصبی فرد رو تحت تاثیر قرار میده و سلول های مغزی رو میسوزونه ! باید چند دکتر دیگه هم ببریمش تا به یک تشخیص درست و واحد برسند .

اوضاع حسن هم خیلی تغییری نکرده . لمس بودن سطح پوست روی دست راست حدفاصل انتهای انگشتان تا به مچ ، گاهی بی حسی عمیق تر و گاهی سطحی تر چنانچه که اگر پوست رو لمس نکنه متوجه شدًت ثر بودن نمیشه + سردرد و تهوع و سرگیجه و گوش و چشم درد های مقطعی .. که همه ی این دردهای سنگین بعد از اولین سکته مغزی حادث شده و تا ماه ها به صورت مستمر ادامه داشت و مدتی بود که بعد از اضافه شدن دوز داروی دپاکین سردرد ها کنترل شده بود . من فقط امیدوارم این بی حسی در دست هایش ادامه پیدا نکنه که برای یک روشندل نداشتن لامسه در دست یک چالش بزرگه ! هیعی … خدای بزرگ ..

کارنامه همایونی مهر ماه رو امروز گرفتم معدلش خیلی پایین شده ۱۵/۵۸… ۴-۵ تا امتحانش هم کلا نداده که تاثیر داشته . دو تا ۲۰ داشته و یه نمره ۸ از اجتماعی ! با مدرسه مشکلی نداریم ، خوشبختانه همکاری میکنه و دبیر ها سرزنش و عتابی بهش ندارند که دچار استرس نشه ولی حسن خودش خیلی ناراحته برای نمراتش .. هر چقدر هم بهش میگیم اصلا مهم نیست ! نمره ملاک نیست باز هم حرص میخوره ..

هادی و حسین هم علایم سرماخوردگی داشتند وقتی میبردمشون دکتر فکر میکردم خدایا اگه دکتر آمپول بنویسه چطوری به این دوتا جون عزیز آمپول بزنم !!؟ که بعد از معاینه دکتر گفت ابتدای سرماخوردگی هستند و نیازی به تزریق ندارند ! ویزیت بچه ها که تمام شد الکی به دکتر گفتم عصر دو تا عطسه کردم و کمی کوفتگی بدن دارم برای پیشگیری چه کار کنم ؟ ریه و گلو رو معاینه کرد .. بنده به جای دوستان :)‌ ، ۱۲ تا آمپول نوشت !۴ روز روزی سه تا !! اسمایلی گیس کشون در سر زنون !! :) این رو گفتم که هشدار بدم کوفتگی بدن و بی اشتهایی رو جدی بگیرید . یک ویروس جدید اومده که علایم سرماخوردگی و عفونت ، بدون درد هست !
ویروس ها آپ تو دیت تشریف دارند مراقب خودتون باشید :)‌ ..

حالا فردا مث بچه مایه دارا میریم ال ـ کارنیتین میگیریم :) ! تازه به قیمت قدیم !! قدیم نه اینکه پارسال پیارسال .. دو ماه پیش !! دیگه این دوره زمونه ۱۰ دقیقه پیش هم زمان قدیم حساب میشه !!!‌ هووووف .. بعد میگن نگید مملکته داریم !!!!!؟

تا بعد .

توضیحات تکمیلی بعد از انتشار پست :

شرکت دارویی وارد کننده رو پیدا کردیم : اهران تجارت . آدرسش خیابان آفریقا- پایینتر از جهان نما – خ ناوک پ ۳ هست . عکس متهم فراری هم در لینک بالا هست . برای کسب اطلاعات بیشتر باید مراجعه حضوری داشته باشیم .
آدرس سایت کارخانه داروسازی دارو رو هم در ایتالیا پیدا کردیم So.Se.FHARM . هنوز زیر و بم سایت رو نگشتم که لیست محصولات دارویی و دفاتر پخش و فروش رو پیدا کنم . ممکنه با لینک شدن با دفاتر پخش یا فروش بتونیم دارو رو تهیه کنیم .
فرناز عزیز لطفا سایت ایتالیایی زبان رو نگاه کن . با ترانسلرگوگل نمی شد همه ی لینک ها رو باز کرد ..
نگین جان ، داروهای سایت آمازون رو دیدم . متاسفانه هیچ کدام مناسب نبود . دکتر ما میگه فقط ویال اون هم از همین کارخانه ( سو . سه . فارم) میدونی که .. اینجا ایرانه وقتی یک محصول خوب جواب بده دیگه بهت حق انتخاب نمیدهند ، همان محصول رو برای همه ی افراد جامعه توصیه میکنند ، ما ورژن چینی یا فیلیپینی رو هم پیدا کردیم . در سایتی هم خوندیم ژاپن و آلمان هم این دارو رو تولید کردند ولی پیگیرش نشدیم چون نگران شدیم مبادا این محصولات دارویی مورد تایید دکتر ما که فقط یک مارک رو میشناسه نباشه ! و هر عارضه یا تظاهرات بیماری رو ناشی از استفاده ی دارویی غیر از داروی توصیه شده ی خودش بدونه .. اگر همین مارک رو بتونیم از ایتالیا یا دفاتر فروش اون در کشورهای دیگه تهیه کنیم نیازی به سرو کله زدن با این دکتر های عالم و فهیم رو نداریم که در مواقع اورژانسی به دنبال کوتاه ترین دیوار برای آوار کردن تقصیر ها هستند نه درمان بیمار ! ایشون در همه جای دیوار مطبش اعلان زده که عوارض داروهایی که از داروخانه توصیه شده ی خودش خریداری نشده باشه به عهده ی بیمار هست . دکان خرید فروش هست دیگه ..
بنابر این با اینکه میدونم ورژن های متنوعی رو که پیدا و معرفی میکنید ممکنه مفید باشند ولیکن به دلایل مزخرفی که گفتم نمیتونم تهیه شون کنم . البته یک پزشک موفق هم معمولا از معرفی داروهای ناشناخته استفاده نمیکنه وگرنه در دکانش تخته میشه !

۱۰ نظر برای :

“ال ـ کارنیتین فقط ویال”

 1. در ۱۴ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۹:۳۱ ب.ظ khodam گفته :

  آخه اینم شد وضع؟

 2. در ۱۴ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۹:۳۶ ب.ظ ریحانه گفته :

  کدوم این ؟؟ به کدوم اینِ ، این پست اشاره همایونی فرمودین !؟ ؛-)

 3. در ۱۴ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۹:۴۳ ب.ظ نگین گفته :

  بازم جست و جو را شروع می کنم. فکر کنم بهتره اسم کامل دارو را که بالاخره خانم خوش اخلاق! لطف کرده و براتون نوشته، اینجا درشت بنویسی؛ بلکه هرکسی میخونه، بدونه دقیقن چی رو باید پیدا کنه. چون مطمئنم همه سرچ میکنن و همون داروهای بدنسازی رو پیدا میکنن که منم پیدا کردم.
  :(

 4. در ۱۵ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۴:۴۹ ق.ظ ریحانه گفته :

  نه عزیزم چیز ننوشته که یک دکتر خارجی بتونه منظورش رو بفهمه . فقط نوشته l-carnitin vial .. کمتر از اسمی که من در وبلاگ نوشتم .
  اسم کاملش رو از روی پوکه ی ویال دارو نوشتم :
  L.CARNITINE So.Se.PHARM
  – ۱g/10ml oral solution
  — made in italy

 5. در ۱۵ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۶:۳۵ ق.ظ کاظمی گفته :

  من اینجا یه کم گشتم همون کپسولش رو دارند. این سایتی که گذاشتید چون انگلیسی نداره نتونستم بفهمم نمایندگی اینجا دارند یا نه. اگه چیزی دستگیرتون شد بگید که من دنبالش برم.

 6. در ۱۵ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۱۲:۵۹ ب.ظ مهسا.م گفته :

  من که کلا همیشه بی اشتها و کوفته هستم! خوبه بالاخره دارو پیدا شد آن هم به قیمت قدیم!!
  واقعا درس مهم نیست! واقعا! یعنی اگر دستِ من بود و کار بهتر و مفیدتری سراغ داشتم الان دانشجو که هیچ ، سیکل هم نداشتم. دیگه نمره که براستی تو این سیستم آموزشی یه شوخی مسخره و مزخرف با اعصاب آدمه

 7. در ۱۵ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۱:۱۹ ب.ظ khodam گفته :

  be koliyeye vaziyat haye mojood

 8. در ۱۵ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۴:۳۴ ب.ظ مهرناز گفته :

  خدا خیر بده اون داروخانه ای که قول داد براتون دارو رو تهیه کنه و امیدوارم که موفق باشه منم این روزها درگیر تهیه ساده ترین داروها هستم که تولید داخل هم هستند ولی کمیاب!
  دیگه خدا به داد داروهای خاص برسه
  از صمیم قلب برای حسن عزیزم ارزوی سلامتی میکنم

 9. در ۱۶ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۷:۱۶ ق.ظ مانی گفته :

  امیدوارم هرچه زودتر حال حسن بهتر بشه. در مورد دارو هم می‌پرسم از دوستان.

 10. در ۱۷ آبان ۱۳۹۱ و در ساعت ۷:۲۹ ق.ظ منا گفته :

  سلام ریحانه جان
  الینا هم الان ۳ ماهه که داره ال کارنتین مصرف میکنه همون نمونه ای که تو دنبالش میگردی من اونموقع ۱۰۰ تا ویالش را از هلال احمر اهواز خریدم شد ۱۲۰ هزار تومن چند دونه بیشتر باقی نمونده و همه داروخانه های اهواز رو گشتم پیدا نکردند هلال احمر بهم آردس یه داروخانه را داد که داره اما رفتم بهم ندادن نمیدنم داشت نمیخواست بده یا …
  استرس تموم وجودم را گرفت آخه میدونی الینا را هفته قبل بستری کردم بیمارستان و روزانه آمپول ACTH تزریق میکرد روزانه ۰٫۲۵ میلی گرم و بعد از ۵ روز دیگه الینا تشنج نکرد الان با این اوضاع میترسم حالا که بدن الینا با این داروها جواب داده و خدا رو شکر تشنجاش قطع شده با نبودن ال کارنتین چیکار کنم دکترش میگه میشه نمونه ایرانی را مصرف کرد اما میترسم بهش نسازه
  ریحانه جون درست متوجه نشدم بعلت گرونی دارو را دیگه وارد نمیکنن یا علت دیگه ای داره؟
  آدرس داروخانه ای که پیدا کردی را میشه به منم بدی

  خدایا به فریاد دلمون برس