مادر سپید

مادر یک روشندل

شبکه ی غیر ملی

مرداد۲۲

سلام

و باز هم زمین لرزید ، عصر دیروز ۵/۲۱ /۹۱ زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.‌۲ در مقیاس ریشتر، منطقه بزرگی از شمال غرب کشورمان رو لرزاند اما دل مسئولین را نه !! وزیران محترم با خیال آسوده سحری شون رو هم میل کردند امروز تشریف بردند تا حضور نمایشی شون رو به اجرا بگذارند !باز هم نامردی و بی مردمی دو-لت به ملت …. نه پیام تسلیتی و نه اطلاع رسانی منسجم و دقیقی !!! باعث تاسفه که اخبار ورزشی المپیک از اخبار افطار باز کردن هوطنانم در اهر و ورزقان ، هریس و کلیبر با تلی از خاک مهمتر است .. حد ‌‌نهایت واکنش دولت مملکتم به «پیام تسلیت اعضای هیأت دولت» و نه حتی مجموعه هیأت دولت! در روز بعد از حادثه است !

کدوم رسانه ی ملی !‌ تا کی باید درگیر لفاظی باشیم ! اگر رسانه رسانه ی ملی ست پس چرا وقتی در جایی از این مملکت اتفاقی می افتد باید هر چیزی را دید و شنید از این شبکه ، غیر از اخبار مرتبط !!! شوکه شدم وقتی در اخبار نیمه شب مطلع شدم در این زلزله بیشتر از ۱۸۰ نفر کشته داشته است ، تنها چیزی که ما تا قبل از نیمه شب دیدیم از اتراق شبه پیک نیک مردم در پارک ها بود به شدت و حدت این مصیبت اشاره ایی نشد ! یعنی اینقدر خبررسانی ضعیف بوده !!؟ چطور میشه توجیه کرد رسانه ی ملی ما از شدت این حادثه بی خبر بوده است ؟!!!

در اخبار ساعت ۱۴ امروز بیش از ۲۰۰ نفر تلفات اعلام شده ولی تجربه نشان داده وقتی رسانه ملی یک رقم رو اعلام میکنه آمار واقعی تلفات دست کم ۳۰ درصد بیشتر است ! حالا اگر توی جزایر کومور خون از دماغ کسی میومد از همین شبکه ی خبری ، دولت به آن ها تسلیت می گفت ، تجهیزات می فرستاد ، عزای عمومی اعلام می کرد .. اما دریغ از همدلی مسئولین ، قدرت امواج درونی زمین به اندازه‌ای زیاد بوده که زلزله در سراسر منطقه شمال غرب کشورمون احساس شده و طبق گزارشات خبری به دلیل قرار گرفتن کانون لرزه در فاصله اندک نسبت به سطح زمین ، به شدت مخرب بوده تا جایی که تونسته ترس و وحشت زیادی ایجاد کنه و هموطنان ساکن کیلومتر‌ها دورتر را هم مجاب به خوابیدن در خیابان‌ها کند و نیروهای امدادی پنج استان را به حالت آماده‌باش دربیاره ، اما موفق نشده که مسئولان رسانه ملی را مجاب به قطع برنامه‌های عادی و پوشش اخبار مرتبط با زلزله آذربایجان بکند .

این چه سیاستی ست که صدا و سیمای ما در پیش گرفته ؟؟! وقتی زنان و کودکان مظلوم روستایی ما داغدار خانواده هایشان هستند سخن گفتن از زنان و کودکان ملت های تحت ظلم اسلامی را میتوان به زمانی بعد موکول کرد ! درست میبود در ساعت بین ۱۳ و ۳۰ دقیقه تا ۱۴ که زمان پربیننده ی شبکه ملی هست ، تصاویری از هموطنان مصیبت زده کشورم پخش میشد تا همنوعان مسلمانم در بلاد جنگزده ! دل آدم میشکند از بی تفاوتی شان .. در ایجاد این مصیبت دیگر هیچ انسانی مقصر نیست نه خلبانی در کار است و نه راننده اتوبوسی !! و نه حادثه ی انسان مسبب دیگری که تمام انرژی شان را بگذارند در مقصر اعلام کردن افراد پایین دست تا از زیر بار مسئولیت شان شانه خالی کنند ، اینجا دیگر مقصر همان افراد بالادست هستند که بدون در نظر گرفتن احساسات بازماندگان و نیاز ایشان به همدلی و رسیدگی مسئولین ، با عدم اطلاع رسانی به موقع شون احساسات عموم ملت رو جریحه دار کرده اند ..

این مصیبت جانگداز را به ملت شریف ایران و آذربایجانیان عزیز تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای جان باختگان این حادثه درد آور رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت می کنم .

مادر سپید .

در دسته : مناسبت نوشت
۱۰ نظر برای :

“شبکه ی غیر ملی”

 1. در ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۱۱:۰۸ ق.ظ Sara گفته :

  شماره حساب :
  ۱۷۳-۷۰۱-۳۸۸۷۸۳۰-۱
  شماره کارت جهت انتقال وجه اینترنتی و یا کارت به کارت:
  ۶۲۷۴۱۲۱۱۳۸۸۷۸۳۰۱
  به نام محمدحسین توحیدلو در بانک اقتصاد نوین

  و همچنین شماره کارت آقای دکتر کریم عابدی ( معاون سیاسی اسبق استان آذزبایجان شرقی و رییس جبهه مشارکت استان) :
  ۶۰۳۷۹۹۱۱۱۵۰۶۵۸۸۴ بانک ملی

  لطفا به منظور جلوگیری از هرگونه اشتباه احتمالی در حسابرسی، حتما بعد از واریز پول، نام و مبلغ رو به بنده اطلاع بدید.

  راه های ارتباط:
  صفحه شخصی بنده در فیسبوک
  تلفن ۰۹۳۵۸۴۹۸۶۷۳
  ایمیل : mht2005@gmail.com
  ———————————–

  به نظر نمیرسه این شماره حساب هایی که دادید غیر شخصی باشه ! :-O

 2. در ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ Sara گفته :

  پیام قبلی برای کمک به افراد زلزله زده هست… فکر میکنم مطمین باشه.
  —————-
  بنده هیچ اطلاعاتی در خصوص این فرد ندارم ..

 3. در ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۱۱:۵۲ ق.ظ پپر گفته :

  فکر می کردم اح-م-دی ن-ژاد میره … نرفته ؟

  دیگه دارم کم کم شک می کنم … که فقط خدا با ماست
  ——————-
  با اجازه تون جناب پپر عنوانی که نوشتید رو فاصله دادم ..

 4. در ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ پپر گفته :

  یعنی اینقدر حرف بدیه ؟؟؟ (آیکون هر هر کر کر کر)

  درضمن خواهش می کنم اجازه ما هم دست شماست
  ——————-
  لدفن جناب پپر !!! ۸-/ جهت خارج شدن weblog از سرچ نام ایشان !!!

 5. در ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۵:۱۰ ب.ظ khodam گفته :

  توضیح واضحات لازم نیست هست؟

 6. در ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۶:۰۵ ب.ظ فرناز گفته :

  فکرش را بکن من خبر را ساعت ۹ شب بعد از یک تماس تلفنی از ایتالیا متوجه شدم. قبلش همه چی گل و بلبل بود. بعدش هم از هر کی می پرسیدم زلزله اومده ؟ تعجب می کردند می گفتند خبری نشنیدند

 7. در ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۱۲:۰۵ ق.ظ کاظمی گفته :

  من بیشتر از این میسوزم که درس عبرت نمیشه. بابا بم بس نبود رودبار و منجیل بس نبود خب چرا نه دولت نه ملت یه کاری نمی کنند که این خونه ها در برابر زلزله مقاوم بشه. به خدا دارم دیوونه میشم!

 8. در ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۳:۱۸ ب.ظ آی تک نصیریان گفته :

  ما داریم از طریق خودمون اقدام می کنیم
  چهارشنبه یه عده ارسبارانی ها دارند توی دفتر بابا جمع میشن که مبالغ رو جمع کنند و یکی از خودشون پاشه بره اونجا نیازسنجی کنه و اقلام رو خریداری کنه و دراختیارشون بذاره
  لطفا اگه میشه شما هم اطلاع رسانی بکنین هرکی خواست کمکی بکنه توی وبلاگ خودم پیغام بذاره
  ممنونتم

 9. در ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۵:۴۰ ق.ظ مسعود گفته :

  سلام
  ما در مرکز زلزله نبودیم. ولی خب، هنوزم خیلی‌ها شب رو بیرون می‌خوابن. پس لرزه‌ها هنوز ادامه داره. آمارشون از دستم در رفته.
  شبکه استانی خوشبختانه بهتر از شبکه ملی پوشش می‌ده. زلزله زدگان تقریبا به همه چیز نیاز دارن. از خون بگیر تا کیسه زباله و لوازم بهداشتی شخصی برای خانومها و سرویس بهداشتی سیار و … به هر حال وقتی یه روستا صد در صد ویران می‌شه یعنی هیچی دم دست ندارن.
  آب و غذا و اینطور مسائل هم که جای خود دارد.
  بازم اگه خبر خاصی بود به اطلاع دوستان می‌رسونیم.پ
  توضیح: شبکه استانی آذربایجان شرقی IRIB SAHAND. درسته که اکثرا به زبان آذری صحبت می‌شه، اما هم بخش‌های خبری فارسی داره، هم عکس و فیلم نیازی به ترجمه ندارن. البته الان فیلم و عکس روز اول رو نشون نمی‌ده. روز اول فیلمایی پخش شد که حتی خبرگزاریا اونطور عکسایی منتشر نکردن. شاید جلوشون گرفته شد از بس دلخراش بودن.

 10. در ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ و در ساعت ۱:۱۱ ب.ظ لی لا گفته :

  من تازه وبلاگت رو پیدا کردم از روی یکی از عکس های حسن.
  من هیچ وقت اینجا نبومده بودم با این که سالهای زیادی وبلاگ نویس بودم!